Slavia se udržela před Plzní. Výhru Sparty kalí zranění

30. 9. 2008 21:28
Liberec - Slavia 2:3 sn. Plzeň - Kladno 3:2
Slavie se drží po deseti kolech v čele extraligy
Slavie se drží po deseti kolech v čele extraligy | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie se rychle oklepali z první porážky, v desátém kole zvítězili v Liberci po dramatu v penaltovém rozstřelu 3:2 a vedou tabulku extraligy o bod před Plzní. Ta uhájila domácí neporazitelnost i po souboji s Kladnem.

I Vítkovice se dál vezou na vítězné vlně, když si tentokrát poradily s lepšícími se Pardubicemi v poměru 2:1. To Zlín ztratil stoprocentní bilanci na domácím ledě, když prohrál s Českými Budějovicemi vedenými koučem Ernestem Bokrošem 1:2 po prodloužení.

Všechny zápasy sledujeme on-line

Drama v Liberci rozhodl Beránek

Až sedmá série penaltového rozstřelu rozhodla o dvoubodové výhře Slavie v Liberci. Hodně vyrovnanému průběhu zápasu odpovídalo i skóre. Oba týmy navíc dokázaly rychle odpovědět na vedoucí gól soupeře.

Po šesti minutách první třetiny otevřel šťastným nahozením skóre Jaroslav Bednář, ale záhy srovnal jeho jmenovec Modrý. V rozmezí jedenatřiceti sekund se na začátku třetí části hry trefili Daniel Špaček a Roman Červenka.

Stav 2:2 přežil i prodloužení. V nájezdech dlouho odolávali brankáři a ve třetí sérii poprvé skóroval liberecký Šachl, ale hned po něm proměnil i Vondrka.

Oba úspěšní exekutoři napodruhé neuspěli a rozhodnutí přinesl až nájezd Josefa Beránka.

Plzeň doma vyzrála i na Kladno

Hokejisté Plzně jsou dál k nezastavení. Doma opět zejména zásluhou první formace porazili 3:2 Kladno, které jde po solidním startu do sezony od porážky k porážce.

V dresu Plzně znovu řádil kapitán Martin Straka
V dresu Plzně znovu řádil kapitán Martin Straka | Foto: Lasselsberger Plzeň

Plzeň, jejíž branku hájil místo Málka náhradník Altrichter, nespustila ofenzivní smršť, ale spíše vsadila na vyčkávací taktiku.

Na vedoucí branku kladenského Frolíka, odpověděl v přesilovce Jaroslav Kracík, jenž bleskově zužitkoval Strakův pas.

Kapitán domácích se minutu před první sirénou sám zapsal mezi střelce, když sebral puk Trončinskému a tak dlouho hledal spoluhráče, až si vybruslil před branku a překonal brankáře Cikánka střelou mezi tělo a ruku.

Západočeši následně stupňovali tlak a jednu z mnoha šancí využil ve druhé dvacetiminutovce úspěšnou dorážkou Tomáš Vlasák. Hned na začátku třetí třetiny však vstřelil gól na 2:3 Pavel Patera, jenž tečoval nahození Hájka přesně do pravého horního růžku.

Kladenští ovládli závěrečnou dvacetiminutovku, ale žádné výrazné šance ani góly z převahy už nevytěžili.

Vítkovice otočily proti Pardubicím

První třetina ve Vítkovicích nabídla nezáživnou podívanou, rušněji bylo až ve druhé části. Hra se přiostřila, přibylo osobních soubojů a přišly také góly.

Nejprve se radovali hosté poté, co Michal Tvrdík potrestal Burgrovo vyloučení. Pak ale hezkou akci Vítkovic úspěšně zakončil Viktor Ujčík a bylo vyrovnáno.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika rozhodli o výhře v závěrečné dvacetiminutovce, kdy vítkovické fanoušky rozjásal přesilovkovou trefou Yorick Treille.

Zlín dál doma kraluje

České Budějovice se zvedají z nepovedeného startu do sezóny a tentokrát dokázali jako první bodovat na ledě Zlína.

Už už se zdálo, že zápas s minimem šancí rozhodla přesilová hra domácích v polovině utkání, kdy po rychlé kombinaci Zlína nedal Jaroslav Balaštík zblízka brankáři Turkovi šanci.

Ernest Bokroš zažil velký návrat
Ernest Bokroš zažil velký návrat | Foto: Ondřej Besperát

Pravé drama se však strhlo v závěru zápasu. Hosté snížili necelých pět minut před koncem normální hrací doby zásluhou Tomáše Kůrky v přesilové hře.

Turek pak famózním zákrokem vychytal Balaštíka. V prodloužení se neodehrálo ani čtyřicet sekund a Lukáš Poživil vystřelil zasloužené dva body pro České Budějovice za výhru 2:1 po prodloužení.

Litvínov otočil proti Znojmu

Litvínov v neděli jako první v sezoně porazil Slavii a posílené sebevědomí prodal i v úterý výhrou nad Znojmem 4:2.

Litvínovští však museli zápas otáčet. Z 0:1 se ale zásluhou přesilovkové trefy Vlastimila Kroupy a gólu Daniela Brandy radovali po druhé třetině z vedení 2:1.

Litvínov rozhodl v první desetiminutovce závěrečné třetiny. Nejprve proměnil únik dva na jednoho Viktor Hübl a pět minut na to využil tlak při přesilové hře brankou na 4:1 Karel Kubát. Na prohře hostů už nemohla nic změnit ani branka Romana Erata z trestného střílení patnáct sekund před koncem.

14 Znojmo 19:26 6

Znojmo se bez zraněného lídra Jiřího Dopity zabydluje na dně tabulky.

Sparta porazila nováčka gólem v závěru

V Mladé Boleslavi se v zápase se Spartou diváci ani po dvou třetinách gólu nedočkali. V první třetině otřáslo domácím týmem zranění Tomáše Sýkory, jenž byl po likvidačním zákroku u mantinelu odnesen ze hřiště s otřesem mozku.

Ve třetí třetině přišly i góly. Nováček soutěže se radoval z vedení 1:0 po přesilovkovém gólu Tomáše Handlovského jen necelých šest minut.

Pak rovněž v přesilovce srovnal David Výborný, který usměrnil do branky Tonovu střelu.

Domácí m vůbec nevyšel závěr zápasu. Dvacet sekund před vypršením normální hrací doby totiž chybovali v obranném pásmu a minelu potrestal vítězným gólem Michal Broš.

Třinec dotahoval a vyhrál v prodloužení

Hokejisté Třince už přežili sérii šesti porážek, udrželi kouče Stavjaňu a herní i výsledkové zlepšení prokázali také v úterý na ledě vicemistra z Karlových Varů. Na západě Čech vyhráli 3:2 po prodloužení.

Domácí se dvakrát dokázali dostat zásluhou Ondřeje Němce a Marka Melenovského do jednobrankového vedení.

Jenže za hosty vždy záhy snížil nejprve Lubomír Sekeráš a poté Petr Kanko. Střelec vyrovnávací branky na 2:2 poté prožíval na trestné lavici krušné dvě minuty.

Hosté však udrželi i v oslabení vyrovnaný stav do konce šedesáté minuty a  po třech minutách třiatřiceti sekundách prodloužení rozhodl o dvou bodech pro hostující tým Jiří Polanský.

Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno 3:2 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
16. Kracík (Straka), 19. Straka, 35. Vlasák (Fabuš) - 11. Frolík, 41. Patera (Hájek).
Diváci: 5743.
Plzeň: Altrichter - Benák, S. Hudec, Čakajík, Smrek, Dresler, Pácal, Cartelli, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Kubalík, Šindel, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Laš.
Kladno: Cikánek - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Trončinský, P. Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Bělohlav, Kuchler, Tomajko - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Čurilla, Frolík.
Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
36. Ujčík (Svačina, Šimíček), 47. Treille (Kuboš) - 24. Tvrdík (Pucher, Čáslava).
Diváci: 4326.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Petrovický, Burger, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Svačina - Treille, R. Hruška, Kvapil - Korhoň, Roman, Klimek.
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Zukal, Havíř, Koma, Šeda - Tvrdík, Pucher, Somík - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Ondřej, Blažek, Rákos.

RI Okna Zlín - Mountfield České Budějovice 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
28. Balaštík (Galvas, Hamrlík) - 56. Kůrka (Huml, Duda), 61. Poživil. Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Veselý (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3608.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Andrašovský, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - M. Pšurný, Rom. Vlach, Mokrejš.
České Budějovice: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Kotrla, Šimánek, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk, od 41. navíc Mertl.

Litvínov - Znojemští Orli 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
29. Kroupa (V. Hübl, Jenáček), 39. Branda (J. Černý, Trávníček), 46. V. Hübl (Švarný), 51. Kubát (Reichel, Lukeš) - 27. Haman (Plášek, Rýgl), 60. Erat z trest. střílení.
Diváci: 3524.
Litvínov: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Skuhrovec, Punčochář, Vobořil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský.
Znojmo: Trvaj - Švrček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Štach, Rýgl - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Selingr - Kucharczyk, Meidl, Demel - Havlík, Čachotský, Beroun.

BK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
41. Handlovský (R. Král) - 47. D. Výborný (Ton, Vykoukal), 60. Broš (Jan Hanzlík).
Diváci: 4100.
Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Bauer, Posmyk, Brňák, Holub, Schnabel - Nouza, R. Král, Handlovský - Sýkora, Benda, Tomas - P. Barinka, Boháč, M. Čech - Kubeš, Pajič, Štrba.
Sparta: Duba - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek, Cunik - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Mrňa, Dragoun, Hromas - Hrdel.

Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
5. Němec (Skuhravý, Kumstát), 53. Melenovský (Řezníček, Kristek) - 16. Sekeráš (Peterek, Melichárek), 55. Kanko (Výtisk), 64. Polanský.
Diváci: 3180.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Mudroch, Dobroň, Grof, Řezníček, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič.
Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Andersons, Malec, Vosátko, Gureň - Hašek, D. Moravec Kováčik - Tomík, Peterek, Martynek - Melichárek, Polanský, Kanko - Hrňa, Podešva, Pavelek.