Slavia v 60. minutě v Litvínově vedla, bere ale jen bod

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 11. 2011 21:15
Litvínov - Slavia 6:5 SN, Pardubice - Zlín 6:1
Hokejisté Litvínova ještě v 60. minutě prohrávali 4:5, díky hattriku Františka Lukeše však vyhráli | Foto: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas

Litvínov - Hokejisté pražské Slavie v zápase dvou týmů z konce extraligové tabulky vedli v Litvínově ještě v 60. minutě 5:4, nakonec však prohráli 5:6 po samostatných nájezdech.

Litvínov sice po první třetině vedl 3:1, Slavia, která 132 minut v řadě nevstřelila gól, však ve druhé třetině otočila výsledek na 4:3 a poté na 5:4.

Dvacet čtyři sekund před koncem základní hrací doby však při power-play vyrovnal litvínovský útočník František Lukeš, který navíc jako jediný ze všech hráčů proměnil samostatný nájezd, a připsal si tak hattrick.

Jedenáctý Litvínov se tak Slavii, které patří dvanáctá příčka, vzdálil na tři body, navíc se bodově dotáhl na Kladno.

Třinci stačila k výhře kanonáda v první třetině
Řízný bek Sparty Kočí úřadoval: Holecovi polámal žebra

V dalším zápase 18. kola extraligy porazili hokejisté Pardubic na svém ledě Zlín 6:1, přestože po první třetině prohrávali. Ve druhé třetině však Východočeši čtyřmi brankami skóre otočili a v té závěrečné výhru ještě navýšili. Dva góly zaznamenal útočník Jan Kolář.

Zlín prohrál už počtvrté za sebou, přičemž v těchto zápasech vstřelil jen dvě branky. Pardubice se tak o skóre posunuly na šesté místo před Plzeň, na čtvrtý Zlín pak ztrácí už jen dva body.

Ve třetím středečním zápase vyhrál Liberec na svém ledě nad Karlovými Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Severočeši přitom ve 12. minutě prohrávali 0:2, ve 27. minutě však srovnali a od té chvíle už gól nepadl.

Liberec, který vyhrál osmý domácí zápas za sebou, se díky výhře bodově dotáhl na druhou Spartu, na vedoucí České Budějovice ztrácejí oba týmy dva body. Karlovým Varům pomohl i jeden bod k tomu, aby odsunuli o skóre na poslední příčku Mladou Boleslav.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:4, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Gerhát (Hanzl, Stříteský), 13. Lukeš (V. Hübl, Jareš), 14. Stříteský (Frolík, Trávníček), 29. Ručinský (Kubát, Hanzl), 60. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. V. Růžička ml. (Roth, T. Svoboda), 21. T. Hertl (Krenželok), 25. Krenželok (Tomica), 27. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Vašíček), 31. T. Hertl (V. Růžička ml., Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5, navíc Vašíček, Furch (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3425.
Litvínov: Volke - Jareš, Kubát, Černošek, Stříteský, Skuhrovec, Brejčák, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Majdan, Hujsa, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Slavia: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - T. Hertl, Krenželok, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Jaškin, J. Doležal - Žejdl. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Nahodil (Radil), 31. Kolář I (Koukal, Sičák), 35. Sim (T. Nosek, Borer), 40. Buchtele (Kolář II, Brendl), 51. Kolář I (Starý, Koukal), 57. Kousal (Buchtele) - 17. Roman Vlach (Tesařík, Galvas). Rozhodčí: Polák, Smitka - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:10, Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7120.
Pardubice: M. Růžička - Sičák, Kolář II, Píša, V. Kočí, Benák, Borer, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Sim, Elkins, T. Nosek - Rákos, Radil, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Řezníček, Tesařík, Zámorský, Valenta - Ondráček, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Čajánek - Důras, T. Sýkora, O. Veselý - Kubiš, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 27. Vak (L. Krejčík), rozhodující sam. nájezd Bárta - 1. Mikeska (Gřegořek, Zaťovič), 12. Skuhravý (Mocek, Mikeska). Rozhodčí: Souček, Šír - Bádal, Kis. Vyloučení: 4:2, navíc Kudrna (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4122.
Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Kajínek, Derner, Hay, Holub, Štich, Trončinský - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, Urban, Dušek - Bortňák, Vak, L. Krejčík - Vantuch, Bulíř, Kica. Trenér: Kalous a Pešán.
Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Mocek, Gawryletz, Gulaši, Gřegořek, M. Rohan, Gründling, Bombic - Pech, Kumstát, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Zaťovič, Skuhravý, Mikeska - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.