Třinci stačila k výhře kanonáda v první třetině

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 11. 2011 20:51
Třinec - Mladá Boleslav 6:3, Kladno - Vítkovice 3:4

Praha - Hokejisté Třince porazili v rámci 18. kola extraligy Mladou Boleslav 6:3.

Rozhodující náskok si Oceláři vytvořili už v první třetině. Zdrcujících bylo především úvodních jedenáct minut, v níž se Slezané trefili pětkrát.

Na druhé místo se díky výhře 3:0 nad Brnem posunula Sparta.

Sparta porazila Pardubice, Slavia podlehla Mountfieldu

Jako první se v Třinci radovali hosté, ovšem zbytečně. Kotouč totiž dopravili do nadzvednuté brány a ještě k tomu zezadu. Ve 4. minutě se však už skóre měnilo, když se střelou přes obránce trefil Květoň. Netrvalo dlouho a jeho spoluhráči jej následovali. Po gólech Adamského, Orsavy, Peterka a McGregora vedli domácí už 5:0.

Vypadalo to, že už není o co hrát, ale Boleslavští utkání nezabalili. Do první přestávky snížil Rýgl a další branky přidali Bahenský se Svačinou. Více však už Oceláři soupeři nepovolili a v 57. minutě tři body definitivně pojistil Adamský.

V utkání Sparty s Brnem se šancí rodilo hodně, ovšem na gól se čekalo až do 37. minuty. V ní využil rychlého přečíslení v premiérovou extraligovou branku Forman. Kometa měla sice střeleckou převahu, domácí však držel skvělý brankář Falter.

Pražané číhali na svou příležitost a ve 49. minutě se dočkali, na 2:0 zvýšil Broš. V závěru byl blízko snížení Hubáček, ale Falter jej znovu vychytal. Záhy přidal třetí gól Tenkrát.

Těsnou porážku utrpělo doma Kladno, které podlehlo Vítkovicím 3:4. Středočeši prohrávali už 1:3, ovšem ve 47. minutě Kalla s Bickem srovnali. O čtyři minuty později rozhodnul vítkovický Ovčačík.

18. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
4. D. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (D. Výborný, Balaštík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 3298.

Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, Davison, Richter, Hudec, Lojek, Kania - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Mladá Boleslav: J. Hübl (9. Valent) - Žabka, Chaloupka, Mozík, Drábek, Rýgl, Beňovič, od 11. navíc Soukup - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel - od 26. navíc J. Frolík. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
26. Kalla (Majeský, D. Růžička), 47. Kalla (Majeský, Patera), 47. Bicek (Patera, J. Drtina) - 16. Rehák (Sloboda), 29. Kolouch (Šedivý), 34. Rehák (Štefanka), 51. Ovčačík (Šedivý). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 1801.

Kladno: Chábera - D. Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, Majeský, Piskáček, od 55. navíc M. Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka (34. Diviš), Kalla - Bělohlav, Knotek, Eberle - Valský, Lukáč, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák - Pabiška, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - J. Sýkora, Štefanka, Kolouch - Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
37. Forman (Pacovský, Philipp), 49. Broš (Sersen), 58. Tenkrát (Ton, Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4505.

Sparta: Falter - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Kasík, Kučný, Philipp, D. Kočí - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Forman, Přibyl. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Holec (28. Jankovič), Jakub Svoboda - Erat, Koreis, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.