16. 11. 2011 21:05
Liberec ve šlágru porazil Budějovice a zůstává první
Pražské Slavii se nedaří, v extralize je až dvanáctá.
Pražské Slavii se nedaří, v extralize je až dvanáctá. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Třetí porážku v řadě si v 21. kole extraligy připsali hokejisté pražské Slavie. Svěřenci Vladimíra Růžičky si z Kladna odvážejí pětigólový příděl.

Rytíři rozhodli zápas již v první třetině, kdy se trefili Majeský, Bicek a Patera.

Výborný úvod pomohl i mistrovskému Třinci. Oceláři vedli ve 4. minutě nad Litvínovem po trefách Hrabala a Hrňy již 2:0 a nakonec zvítězili vysoko 7:3.

Slávista Kalus hrál jen tři vteřiny. Nebyl v zápisu
Série Pardubic skončila v ´zápase unavených´
Sparta prohrála s Budějovicemi, do čela jde Liberec

Severočeši sice ve druhé třetině zabrali, jejich snaha ovšem přišla pozdě. Tři hráči dali v zápase dva góly - domácí Květoň s Hrabalem a hostující Lukeš.

První místo v tabulce extraligy udrželi Bílí Tygři z Liberce, kteří uspěli ve šlágru kola na ledě třetích Českých Budějovic. Vedení získal hostům v první třetině přesnou střelou kapitán reprezentace Petr Nedvěd.

Jihočeši v úvodu druhé části dvěma góly skóre otočili, to samé ovšem v té samé třetině předvedli Liberečané. Rozhodující gól dal v závěru třetiny Vantuch.

Sparťan Pacovský dal gól za sedm vteřin

Druhá zůstává Sparta, která zaskočila domácí Karlovy Vary superrychlým gólem Pacovského. Ten se trefil už po sedmi vteřinách a rychlejší gól extraliga neviděla dlouhých 16 let.

Kočí se blýskl tvrdým hitem na Skladaného.
Kočí se blýskl tvrdým hitem na Skladaného. | Foto: Jakub Šafránek

Na svého spoluhráče v dalším průběhu zápasu střelecky navázali obránci Hanzlík a Philipp. Pražané si tak odvezli tři body za výhru 3:0.

Kdyby měli hokejisté Plzně ukázat na svého nejoblíbenějšího soupeře poslední doby, zřejmě by to byl Zlín. Západočeši vyhráli na Moravě 3:1 a Zlín porazili pošesté za sebou. Gól a asistenci zaznamenal hostující kapitán Martin Straka.

Úžasný obrat se v Mladé Boleslavi povedl hráčům Pardubic. Bruslařský klub totiž vedl po dvou třetinách 3:1, hosté ovšem ve třetí třetině třemi góly utkání otočili. Rozhodl v 59. minutě gól Pavla Brendla. Mladá Boleslav tak zůstává na dně extraligového pořadí.

Brněnská Kometa vyhrála po reprezentační pouze již druhý zápas. A stejně jako v pondělí proti Slavii udržel brankář Sasu Hovi čisté konto. Tentokrát Brno porazilo Vítkovice 2:0. Rozhodující zápas dal Dlouhý až ve 38. minutě.

21. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Majeský (Patera), 9. Bicek (Kuchler, Toman), 15. Patera (Kalla, Majeský), 42. Valský (Kafka, Lukáč), 60. Kafka (Lukáč, Bicek) - 53. Kůrka (Sklenář, Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2484.

Kladno: Cikánek - Lepine, Toman, Majeský, J. Drtina, David Růžička, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal, Knotek, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Krenželok, Kalus, Doležal - Kůrka, Žejdl, P. Jelínek - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 7:3
(3:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Hrabal (Bonk, Hampl), 4. Hrňa (Klimenta, Polanský), 12. Hampl (Zíb), 23. Polanský (Klimenta, Hrňa), 38. D. Květoň (Hrabal, Zíb), 58. D. Květoň, 60. Hrabal (Hrňa) - 29. Lukeš (Kubát, Ručinský), 30. Hujsa (M. Frolík), 41. Lukeš (Pojkar). Rozhodčí: Mikula, Pešina - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 5:9, navíc Hujsa (Litvínov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3546.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, Hudec, Richter, P. Hořava, Lojek, Davison - D. Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Litvínov: Volke (4. Nechvátal) - Jareš, Kubát, Pojkar, Kousalík, Skuhrovec, Brejčák, Stříteský, Černošek - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Ručinský - M. Frolík, Hujsa, Jenáček - Gerhát, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4
(0:0, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. Balaštík (Chaloupka, Hay), 23. Demel, 38. Podkonický (Chaloupka) - 38. Kolář I (Starý, Brendl), 49. Buchtele z trest. střílení, 54. Kolář I (Koukal, V. Kočí), 59. Brendl (Kolář I, Koukal). Rozhodčí: Hodek, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3280.

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Mozík, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Dudáš, Beňovič - Goertzen, Bahenský, Tomas - Podkonický, Balaštík, Mikulík - Svačina, Vrbata, Jiránek - Loskot, Stieler, Demel. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kolář II, Sičák, V. Kočí, Benák, Borer, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Brendl - Bartek, Elkins, Sim - Kousal, T. Zohorna, Buchtele - Rákos, T. Nosek, Starý - Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Holík (Hamrlík) - 11. Pitule (Dvořák), 26. Martin Straka (Duda, Kratěna), 50. Kratěna (Martin Straka). Rozhodčí: Hradil, Trombík - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:9, navíc Čajánek - Jan Kovář oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4395.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Tesařík, Míka, Řezníček - Honejsek, Leška, Köhler - O. Veselý, Čajánek, Důras - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Plzeň: Mazanec - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, Kinrade, Havíř, St. Pierre, Dresler - Duda, Martin Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Horna, Vostřák, Havlíček - Stránský, Jan Kovář, Mrňa, od 41. navíc M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Pacovský (Sersen, Broš), 11. Jan Hanzlík (Ton, Tenkrát), 38. Philipp (Žálčík). Rozhodčí: Husička, Hrubý - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:8, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Bez využití Diváci: 4054.

Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Sparta Praha Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, Pacovský - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žalčík, Přibyl, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 38. Dlouhý (Jaroslav Svoboda), 47. Pospíšil (Petrovický). Rozhodčí: Minář, R. Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7200.

Kometa: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, Petrovický, Balej - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Hubáček, Divíšek, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček - J. Káňa, Burger, Pohl - Húževka, T. Káňa, Walker - Szturc, Strapáč, Šedivý - J. Sýkora, Štefanka, Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:3
(0:1, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Kašpařík (Kolarz), 25. Šimánek (Kašpařík, Kotalík) - 18. P. Nedvěd (Bartovič, Kudrna), 27. Kudrna (L. Krejčík), 40. Vantuch (Vak). Rozhodčí: Smitka, Šindler - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4226.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Pletka, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Holub, D. Kajínek, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - Bortňák, Vak, Vantuch - Bárta, Urban, Dušek - L. Krejčík, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.