reklama

Slávista Bednář: Gól ve třech proti pěti jsem ještě nedal

Jaroslav Bednář. Jaroslav Bednář. autor: CPA Eduard Erben
Nepříliš obvyklá trefa v oslabení tří proti pěti oživila urputnou bitvu hokejistů Slavie a Litvínova.

Praha - Nepříliš obvyklá trefa v oslabení tří proti pěti oživila urputnou bitvu hokejistů Slavie a Litvínova, na níž bylo jinak velmi dobře patrné, že se oběma celkům v poslední době nedařilo.

Zkušený útočník Jaroslav Bednář díky ní smazal vedení Severočechů a pomohl svému celku na cestě za třemi body, díky nimž se Pražané bodově dotáhli na trio Pardubice, Brno a Třinec, seřazené v závěsu za vedoucí Spartou.

Bednář: Bafnul jsem tam na obránce

Verva šla v Praze do vedení a nedlouho poté měla velkou možnost vedení zvýšit, když v poslední minuté úvodního dějství hrála přesilovku pět na tři. Místo toho ovšem sama inkasovala. Bednář obral o kotouč s rozehrávkou váhajícího Zbyňka Skleničku a z úniku dokázal překonat gólmana Pavla Francouze.

"Bafnul jsem tam na obránce, ono mu to nějak skočilo a podjelo pod nohou. Trochu se mi potom puk přibrzdil o mantinel a já se pro něj musel vracet, ale naštěstí jsem mu to sebral a pak to tam propadlo gólmanovi s tečí střelou na lapačku," popsal úspěšný střelec v rozhovoru s novináři.

"Bylo to pro ně možná těžké psychicky, ale nehodnotil bych ten gól jako klíčový moment v celém zápase," doplnil Bednář.

Uznávaný kanonýr pak marně hledal v paměti, zda už se mu podobný kousek někdy v kariéře podařil. "Při hře tři na pět jsem gól asi ještě nedal," přemítal Bednář.

Sklenička: Tam jsem to klasicky pos..l

"Nicméně je pro mě až zarážející, kolikrát já už jel od začátku sezony sám na bránu. To se mi povedlo naposledy snad v době, kdy jsem hrál ve Finsku," podivoval se.

Bednářův úsměv při popisu situace ostře kontrastoval se zklamáním, jež bylo snadné vyčíst ze Skleničkovy tváře. "Tam jsem to klasicky pos..l, tu situaci jsem podcenil. Nečekal jsem, že tam bude tak rychle. Vypíchnul mi puk, ani nevím, co jsem tam chtěl dělat, jestli nějakou pitomou zadovku... Takhle se ta přesilovka rozhodně nedá hrát," líčil Sklenička.

Kouč Pražanů Vladimír Růžička v tragicky sehrané přesilovce soupeře viděl problém celého českého hokeje. "Mockrát se to nestává, aby tým ve hře pět na tři inkasoval. Ale padají třeba góly při hře ve čtyřech. Je to o tom, co říkám našim hráčům. A myslím, že s tím máme problém všichni v extralize - hráči to hrají tak trochu ledabyle," myslí si Růžička.

Růžička: Čeští hráči nehrají v přesilovce naplno

Podle bývalého reprezentačního kouče si hráči týmu s přesilovkou v zádech svým způsobem ulevují.

"Je třeba tu přesilovku hrát pořád naplno. Nemůžu to hrát jen napůl. A myslím, že v našich hokejistech to trochu je, že to tam budeme jako trochu šolíchat a třeba nedáme gól, ale nikdo nepřemýšlí o tom, že by ho mohl dostat. Pak se to tam odrazí, hráč ujede a je to hned. V českých hráčích tohle je. A hrají to tak na 60 procent s tím, že se nic nemůže stát. Pak když do toho někdo vlétne, tak dojde i třeba ke zranění, protože ten hráč nehraje na 100 procent a nečeká to," vysvětlil Růžička.

reklama