reklama

Slovan Bratislava dohraje sezonu KHL jen s 19 hokejisty

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Marek Vojtěch
Jen s 19 hráči dokončí Slovan Bratislava sezonu Kontinentální hokejové ligy, s kterou se pak možná rozloučí.

Bratislava - Jen s 19 hráči dokončí Slovan Bratislava sezonu Kontinentální hokejové ligy, s kterou se pak možná rozloučí. Finančními problémy sužovaný klub o víkendu před koncem přestupního období opustili další čtyři hráči včetně slovenského reprezentanta Tomáše Surového. Trenér Petri Matikainen má pro závěrečné tři zápasy k dispozici pouze dva brankáře, šest obránců a jedenáct útočníků včetně Čecha Tomáše Netíka.

Už dříve ze Slovanu odešli brankář Jaroslav Janus či útočníci Michal Vondrka (oba Sparta Praha) a Štefan Ružička (Třinec). Nejproduktivnější hráč týmu Ladislav Nagy měl namířeno do Švédska, ale vedení mu nedalo souhlas.

Poslední tým Západní konference se rozloučí se soutěží domácími zápasy s Dinamem Riga, Petrohradem a Jokeritem Helsinky. Bude se snažit vyvarovat podobných debaklů, jaký utrpěl minulou středu, kdy podlehl CSKA Moskva 0:12, což byla nejvyšší porážka v historii KHL.

Po sezoně bude vedení Slovanu řešit budoucnost klubu. "Možnost, že budeme pokračovat v KHL, je, ale osobně to už nepovažuji za reálné. Problém není ani tak se samotnou soutěží jako s tím, že když chceme uvažovat o jiných možnostech, tak to musíme udělat už teď. To se nedá odkládat. Už teď musíme oznámit jiným ligám, zda do toho jdeme. V KHL se o další sezoně rozhoduje až někdy v létě, to je pro nás pozdě," citoval generálního manažera Slovanu Maroše Krajčiho časopis Týždeň.

Spekuluje se i o tom, že by bratislavský celek mohl začít hrát českou extraligu. Dalšími možnostmi jsou návrat do slovenské nejvyšší soutěže či účast v rakouské lize EBEL s mezinárodní účastí, v níž nastupuje i Znojmo. Vedení EBEL prý láká také dalšího účastníka KHL Medveščak Záhřeb.

reklama