Sparta dokázala s Plzní srovnat, ale nakonec padla

Ondřej Roubínek, rou
15. 1. 2009 19:55
Sparta - Plzeň 4:5
František Výborný neměl důvod k úsměvům - Sparta po hrubkách v obraně padla s Plzní. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Sparty v předehrávce 42. kola O2 extraligy na domácím ledě nestačili na Plzeň. Sice dokázali smazat dvougólové manko ze začátku zápasu, pak ale vyrobili další hrubku v obraně a nakonec prohráli 4:5.

Oba celky měly co napravovat - Sparta výprask 1:7 z Liberce, Plzeň zase domácí prohru 0:3 s nováčkem z Boleslavi. A po začátku zápasu to vypadalo, že další zklamání bude muset strávit holešovický celek, který před zápasem přišel o obránce Ptáčka, jenž se rychle přesouval do Českých Budějovic.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Západočeši využili hned první přesilovku a ve čtvrté minutě je po přihrávce Dvořáka poslal do vedení Roman Tomas. Hned po dvou minutách pak zasadil Spartě druhou ránu nikým nehlídaný Martin Adamský a s domácími to nevypadalo dobře.

Čtěte více: Slavia vyhrála boj o lídra. Sparta odjela s výpraskem

A to mohli v 11. minutě inkasovat potřetí - Vlasák se ovšem ve velké šanci neprosadil. Podobně ale dopadl i Petr Ton, který v samostatném úniku nepřekonal Francouze v plzeňské brance.

Naděje Sparty utly vlastní chyby

Do konce první části ještě spálili obrovskou šanci Výborný a znovu Ton, do třígólového vedení neposlal na druhé straně Lasselsberger Vlasák.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Sparta - po třech minutách vypálil od modré Hanzlík a puk doplachtil až do sítě. Pak ale gólman Plzně vychytal Výborného a Západočechům se rychle podařilo znovu zvýšit na dvoubrankový rozdíl, když se trefil opět Tomas.

Po polovině zápasu domácím fanouškům znovu svitla naděje, když se prosadil Michal Broš, jenže ani teď se sparťané neradovali dlouho. Po dvou minutách završil hattrick Roman Tomas.

Vyrovnání nebylo k ničemu

Sparta se ale nehodlala jen tak vzdát. Hned po osmnácti vteřinách závěrečné třetiny se prosmýkl kolem Francouze Michal Broš a opět přiblížil svůj celek na rozdíl jediného gólu.

Holešovickým se nakonec podařilo i vyrovnat - od modré se trefil Petr Ton a dvanáct minut před koncem svítilo na tabuli skóre 4:4.

Jenže domácí obrana okamžitě vyprodukovala další hrubku a bylo po nadějích. Před sparťanskou brankou zůstal osamocený Michal Dvořák, který jen nastavil hůl do přihrávky Pácala a Pražané znovu prohrávali.

Sparta už pak v závěrečné desetiminutovce sílu na další srovnání skóre nenašla a tři body putovaly do Plzně.