reklama

Sparta potvrdila ambice. V extralize ji zajímá jen titul

Tomáš Rolinek je jednou z hvězdných posil Sparty. Tomáš Rolinek je jednou z hvězdných posil Sparty. autor: CPA Eduard Erben
Mistrovský titul. To je cíl, s jakým vstupuje do nové extraligové sezony s navýšeným rozpočtem hokejová Sparta.

Praha - Hokejová Sparta v létě povolila kohoutky, přivedla v čele s Tomášem Rolinkem nebo Petrem Kumstátem jedenáct velkých posil a na dnešní předsezónní tiskové konferenci nechodila kolem horké kaše.

Chceme titul, zní už na začátku nového ročníku sebevědomě z Holešovic.

"Sparta je předurčena k tomu, aby byla mezi nejlepšími," řekl trenér Josef Jandač. "A letos jsme přesvědčeni, že o něj naše mužstvo bude bojovat," doplnil ho sportovní manažer Patrik Martinec.

Klub fanouškům finálové boje dluží. Už sedm let

Že to s útokem na titul v Tipsport aréně myslí opravdu vážně, potvrzují i letní nákupy. Majitelé uvolnili na letošní sezonu 125 milionů korun a přivedli hráče jako Tomáše Rolinka, Petr Kumstáta, Lukáše Pecha nebo třeba obránce Karla kubáta.

Vše kvůli jednomu cíli, znovu uspět. Sparta vyhrála extraligu naposled před sedmi lety, od té doby v play off spíše paběrkuje. Semifinále si zahrála naposledy na jaře 2009.

"Jsme povinováni konečně po dlouhé době přivést fanouškům do Prahy finálové boje. Kromě jednoho hráče se nám povedlo postavit kádr tak, jak jsme si představovali. Máme velkou šanci na titul," věří Martinec, který měl vedle již zmíněných posil v plánu přivést ještě reprezentačního obránce Tomáše Linharta, jenže ten nakonec upřednostnil nabídku Třince.

Spolupráce se Lvem: Jandač chce jen hráče, kteří položí za Spartu život

Sparta je letos zároveň jediný tým, který nemá na soupisce cizince. "Je to dáno tím, že letos akcionáři uvolnili dostatek peněz, abychom si mohli nákup českých hráčů za tabulkové hodnoty dovolit," vysvětluje klub, který bude i letos v rámci Sportovního holdingu úzce spolupracovat se Lvem Praha.

"Sparta má svoje hráče, Lev má svoje hráče, každý si hraje svou soutěž. Ale kdo jiný už by měl spolupracovat, než dva kluby pod jednou střechou, se společným vlastníkem. Jsem si vědom, že bych neměl příliš často zasahovat do kádru. Na druhou stranu když někdo nemá potřebnou výkonnost, jsem zodpovědný za to, abych na to reagoval," říká Jandač.

"Dopředu ale zdůrazňuju, že mám zájem jen o takové hráče, kteří se budou chtít za Spartu rvát a položí za ní na ledě život," dodává.

Pozor: Jsou tady ještě Slavia, Plzeň, Zlín a Třinec

"Když řekneme, že nechceme titul, je to bráno jako alibismus. Proto bych chtěl taky trochu sejmout tlak ze Sparty. Nejen Sparta je kandidátem na titul," snaží se odvést pozornost Jandač.

"Máme tady rivala ze Slavie, který už včera prohlásil, že chce být lepší než Sparta (čtěte ZDE). Pak jsou tady loňští finalisté Plzeň a Zlín, kteří kvalitu neztratili a budou jí chtít potvrdit, nebo finančně dobře zajištěný Třinec," vyjmenovává Jandač soupeře, se kterými bude jeho Sparta o titul pravděpodobně bojovat.

"Jsme na začátku dlouhé a náročné cesty. Máme ze soupeřů respekt, ale ne obavy. Jdeme do sezony sebevědomí," vzkazuje Jandač.

Sparta zahájí soutěž v pátek na domácím ledě proti Hradci Králové a nic jiného než povinné tři body nepřipadá v úvahu. Celá sezona se v Holešovicích ponese ve znamení oslav 110 let od založení klubu.

reklama