Sparta prohrála i s Petrohradem a musí do čtvrtfinále

Red Spo, ČTK
28. 12. 2010 17:40
SKA Petrohrad - Sparta Praha 4:1

Davos - Hokejisté pražské Sparty prohráli i druhý zápas na Spenglerově poháru v Davosu, když v úterý nestačili na Petrohrad.

Ruský tým vedený koučem Václavem Sýkorou vyhrál 4:1, ovládl skupinu A a postoupil přímo do semifinále.

Sparta se ve středečním čtvrtfinále utká s poraženým z večerního souboje Davosu s týmem Kanady.

Sparta na hokejovém Spengler Cupu podlehla Ženevě
Petrohrad porazil na úvod Spengler Cupu 3:1 Ženevu

Spartě se přitom vcelku vydařil vstup do zápasu, alespoň gólově. Ve 14. minutě překonal reprezentačního brankáře Štěpánka Kafka a zajistil Pražanům vedení. Petrohrad ale v 18. minutě zápas otočil. Nejprve se prosadil Švéd Martensson, poté překonal švýcarského gólmana v brance Sparty Bäumleho v oslabení Rybin.

Pražané v dalším průběhu nevyužili dvě přesilové hry pět na tři. Jednu na přelomu druhé a třetí třetiny, druhou v poslední části. Petrohrad, v jehož sestavě chyběl odpočívající útočník Čajánek, si ve dvojnásobné početní výhodě vedl mnohem lépe. Fauly Macholdy a Bartánuse potrestal Weinhandl, který uzavřel skóre zápasu.

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu:

Skupina A:

SKA Petrohrad - Sparta Praha 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin) - 14. Kafka (Bartánus). Rozhodčí: Kurmann, Reiber (oba Švýc.). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6148.
Sestava Sparty: Bäumle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Jan Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Y. Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus.