reklama

Sparťané září: Vládneme Praze. Slipčenko reklamuje gól

Sparta uspěla jak ve fotbale, tak i v hokeji Sparta uspěla jak ve fotbale, tak i v hokeji autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
I fotbalisté se trápili a vyhráli, září Smoleňák

Praha - Nejprve se radovala ve fotbale, teď i v hokeji. Bitvu o Prahu vyhrála v tomto týdnu jednoznačně Sparta. Stačily dvě výhry a její fanoušci si mohou vychutnávat sladké pokoření svého největšího rivala.

Stává se to málokdy, ale o to víc to ještě okoření tradiční rivalitu. Derby samotné je vždy výjimečnou událostí, Nejde v něm jen o body, ale i o čest a prestiž. A když pak mají na sebe obě pražská S narazit v jednom týdnu jak na fotbalovém trávníku, tak i na ledovém kluzišti, není o zvýšené napětí nouze.

Čtěte také:
Famózní obrat zajistil Spartě výhru i v hokejovém derby
Sparta o Slavii před derby: I bez Červenky je silná
Hokejové derby ŽIVĚ: Sparta - Slavia 5:3

Vítěz pak může chodit zpravidla vzpřímeně, poražený by se nejraději neviděl. Tím veselejším celkem je nyní Sparta. Na pondělní úspěch fotbalistů (2:1) pak totiž navázali i hokejisté, kteří zdolali ve čtvrtek svého úhlavního rivala 5:3.

Nebyl to ovšem obyčejný zápas. V Holešovicích bylo vidět pravé drama. „Sešívaní" totiž vedli ještě po čtyřiceti minutách 3:1, ale naprosto neustáli nástup domácích do třetí třetiny a za dalších dvanáct minut inkasovali čtyři branky.

"V kabině bylo dusno, ale nejen od trenéra. I hráči řekli svoje, že se musíme sebrat a zabojovat už jen pro diváky. Jsme rádi, že se nám to podařilo," popisoval atmosféru ve druhé přestávce Radek Phillip.

Ukázali jsme, že Sparta je lepší, radoval se Smoleňák

Emoce byly pochopitelně vidět, rivalita je velká a způsob, jakým se podařilo Spartě vyhrát, jen posílil radost z výhry

"Semkli jsme se a všech 20 kluků, co sedělo na střídačce, nese na tom vítězství svůj podíl. Dali jsme branku na 3:2, slávisté znervózněli a pak jim to tam napadalo," radoval se na oficiálních stránkách klubu Radek Smoleňák.

Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Prohlédněte zde

Právě on přispěl k obratu největší měrou, na začátku třetího dějství nejprve snížil a pak i vyrovnal.

"Jsme rádi, že jak my, tak i fotbalisti Slávii ukázali, že jsme jako Sparta lepší. I fotbalisti se zpočátku trápili a nakonec zvítězili. Nám se vlastně povedlo totéž," usmíval se.

"Před hráči smekám za to, co dokázali za obrat," uznal i kouč Miloš Holáň.

Kůrka mluví nesmysly, říká Slipčenko

Aby toho nebylo málo, rozhodující branku Sparty si připsal Tomáš Kůrka, muž, jenž v minulé sezoně působil právě ve Slavii. Právě on byl v zápase velmi ostře sledován. Sám navíc před zápasem prohlásil, že ví, jak brankáře Slipčenka překonat. Když se mu to podařilo, fanoušci v ochozech začali skandovat jeho jméno.

hokej HC Sparta Praha - HC Slavia Praha Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Tomáš Kůrka si může říkat, co chce. V závěru jel sám na bránu a gól nedal. To, že ví, jaké mám slabiny, to jsou nesmysly," mávl nad tím rukou brankář Slipčenko

Gólman Slavie, který nahradil v zápase zraněného Kopřivu, dlouho svůj tým držel, jenže pak přišla právě poslední část, čtyři góly v síti a bylo po naději. I když Slipčenko se před novináři zlobil, že pátá trefa Hromase byla dosažena neregulérně.

"Evidentně tam bylo kopnutí. Ptal jsem se rozhodčího a řekl mi, že jsme si to tam kopli sami, a pak jsem slyšel, že bylo (v televizi) jasně vidět, že to kopl Hromas, tak nevím," doplnil a pozastavil se nad výrokem rozhodčího Mináře, který to ještě konzultoval s videorozhodčím.

"Měli možnost se podívat na video a rozhodli, že gól platí. Jsem z toho překvapený. Já jsem jasně viděl, že tam šla nějaká brusle, a nevím od koho. Nevím, proč gól platil," uzavřel naštvaně slavistický brankář.

reklama