reklama

Superstar NHL Patrick Kane je prý vyšetřován ze znásilnění

Patrick Kane gólem rozhodl i letošní sedmé finále Stanley Cupu. Mimo led ale nyní lítá v pořádném průšvihu, podle zámořských médií je vyšetřován ze znásilnění. Patrick Kane gólem rozhodl i letošní sedmé finále Stanley Cupu. Mimo led ale nyní lítá v pořádném průšvihu, podle zámořských médií je vyšetřován ze znásilnění. autor: Reuters
Zámořská média píší o tom, že je jedna z největších hvězd NHL a letošní vítěz Stanley Cupu Patrick Kane vyšetřován ze znásilnění.

Praha - Patrick Kane - opora Chicaga a jedna z největších hokejových hvězd NHL - lítá v pořádném průšvihu. Zámořská média informují o tom, že je šestadvacetiletý trojnásobný vítěz Stanley Cupu vyšetřován ze znásilnění. 

Incident se měl stát ve městě Hamburg jižně od Buffala, kde si Kane před třemi lety koupil dům, a kde žije. O tom, že Kane čelí vážnému obvinění, informuje s odvoláním na své zdroje deník The Buffalo News. 

Policie nic říct nesmí, klub mlčí

"Nemůžeme potvrdit ani vyvrátit existenci vyšetřování do doby, než je člověk z trestného činu obviněn," řekl pro tento deník šéf policie v Hamburgu Gregory G. Wickett.

Tiskový mluvčí Chicaga, se kterým Kane vyhrál už třikrát Stanleyův pohár, se k záležitosti na výzvu deníku Chicago Sun-Times odmítl vyjádřit. 

Kane patří k hlavním oporám Blackhawks a společně s kapitánem Jonathanem Toewsem k jeho největším hvězdám. Před letošní sezonou dokonce Kane podepsal nový kontrakt. S příjmem 10,5 milionu dolarů měli být s Toewsem v příští sezoně nejlépe placenými hráči týmu.

Hříšník Kane měl problémy s alkoholem

Že je to skutečně hokejista Patrick Kane, který je ve státě New York ze znásilnění vyšetřován, dosud nikdo nepotvrdil. Kane se ale do trablů mimo led v minulosti dostával pravidelně. 

V roce 2009 byl zatčen po hádce s taxikářem v Buffalu, v roce 2010 se zase nechal vyfotografovat nahý v limuzíně ve Vancouveru. Úplně největší poprask ale vzbudila jeho akce v létě roku 2012, kdy to Kane večer hodně přepískl s alkoholem a opět se dostal do konfliktu s policií. Fotografie z bujaré párty tehdy poté unikly na internet a nechyběly mezi nimi i záběry, jak přední hokejista NHL spí opilý na stole.  

Po akci, za kterou se Kane poté veřejně v Chicagu omlouval, dokonce tamní média spekulovala o tom, zda hokejista není na alkoholu závislý a nepotřebuje odbornou pomoc. 

Nyní se ovšem Kane, pokud se tedy spekulace zámořských médií potvrdí, dostal do mnohem většího průšvihu. Za znásilnění mu hrozí i vězení. 

Připomeňme si, že Kane v této sezoně není jediným hokejistou NHL, který měl se zákonem problémy. V červenci si tříměsíční trest za napadení manželky ve vězení odpykává třeba elitní obránce Los Angeles Kings Vjačeslav Vojnov. U dalšího hráče Kings Jarreta Stolla zase policisté nedávno objevili drogy.

reklama