reklama

Švédové mají v nominaci sedm loňských mistrů světa

Švédové jedou do Minsku obhajovat zlato se sedmi loňskými šampiony Švédové jedou do Minsku obhajovat zlato se sedmi loňskými šampiony autor: Michal Eger
Sedm mistrů světa z loňska ze Stockholmu je v pětadvacetičlenné nominaci hokejistů Švédska na světový šampionát v Minsku

Stockholm - Sedm mistrů světa z loňska ze Stockholmu je v pětadvacetičlenné nominaci hokejistů Švédska na světový šampionát v Minsku. Mezi nimi je i útočník Jimmie Ericsson ze Skelleftey, který nechyběl u zisku stříbra na únorových olympijských hrách v Soči. Pod pěti kruhy se představil ze současného kádru trenéra Pära Martse také forvard Gustav Nyquist z Detroitu. Výběr Tří korunek bude v neděli druhým soupeřem Česka v základní skupině A.

Švédové mají v kádru osm hráčů z NHL, ale žádnou z hvězd. V Minsku se představí vedle Nyquista obránci Mattias Ekholm z Nashvillu, Tim Erixon z Columbusu, Erik Gustafsson z Philadelphie, útočníci Mikael Backlund z Calgary, Calle Järnkrok z Nashvillu a gólmani Anders Nilsson z New Yorku Islanders a Joacim Eriksson z Vancouveru.

Zlato z loňska mají zadáci Johan Fransson z Luley a Gustafsson, útočníci Jimmie Ericsson, Dick Axelsson a Joel Lundqvist z Frölundy, Simon Hjalmarsson z Linköpingu a Nicklas Danielsson ze švýcarského Rapperswilu, který dříve působil ve Lvu Praha. Joel Lundqvist vyhrál světový šampionát i v roce 2006.

Kádr po Oddset Hockey Games ve Stockholmu opustili obránci Niclas Burström ze Skelleftey, Patrik Hersley z Leksandu a útočníci Niklas Olausson z Luley a William Karlsson z Norfolku z nižší AHL.

Švédové vstoupí do turnaje v sobotu 10. května proti Dánsku, následně se utkají s Českem, Norskem, Francií, Slovenskem, Kanadou a Itálií.

Nominace hokejistů Švédska na MS v Minsku (9.-25. května)

Brankáři: Linus Ullmark (MODO Hockey), Joacim Eriksson (Vancouver/NHL), Anders Nilsson (NY Islanders/NHL),

obránci: Jonas Ahnelöv (Frölunda), Johan Fransson (Lulea), Magnus Nygren (Färjestad), Daniel Rahimi (Linköping), Niclas Andersén (Čerepovec/KHL), Mattias Ekholm (Nashville/NHL), Erik Gustafsson (Philadelphia/NHL), Tim Erixon (Columbus/NHL),

útočníci: Joakim Lindström, Jimmie Ericsson, Oskar Möller (všichni Skelleftea), Simon Hjalmarsson, Mattias Sjögren (oba Linköping), Dick Axelsson, Joel Lundqvist (oba Frölunda), Linus Klasen (Lulea), Dennis Rasmussen (Växjö), Andreas Thuresson (Brynäs), Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona/Švýc.), Mikael Backlund (Calgary/NHL), Gustav Nyquist (Detroit/NHL), Calle Järnkrok (Nashville/NHL).

reklama