Tlustý se znovu dvakrát trefil, Pavelec s Jets mimo play off

26. 4. 2013 6:33
Jiří Tlustý přispěl dvěma góly k bodu, který Carolina uhrála s NYR za porážku 3:4 v prodloužení.
Carolina už několik týdnů ví, že se do play off letos nedostane. A tak si Jiří Tlustý alespoň vylepšuje osobní statistiky | Foto: Reuters

Praha - Jiří Tlustý v této sezoně střílí rád góly po dvou. Letos se mu to povedlo už podeváté.

Nejlepší český střelec, jenž má na kontě 23 branek, tento kousek naposledy zopakoval v noci na pátek, kdy svou dvojicí branek přispěl k bodu, který Carolina získala s New Yorkem Rangers za porážku 3:4 v prodloužení.

Hurikáni sice po první třetině prohrávali 0:2, ovšem ve druhé části zaveleli k vyrovnání. Úvodní branku zařídil přesným zakončením krásné přesilovkové akce Tlustý. Český útočník pak také zkraje třetí třetiny v přečíslení dokonal obrat.

Necelé tři minuty před koncem však srovnal Brad Richard a v prodloužení rozhodl hostující Ryan Callahan.

Pavelcův Winnipeg končí

Výhra Jezdců vzala poslední naději na play off Winnipegu. Tým českého gólmana Ondřeje Pavelce navíc stejně ve svém posledním zápase základní části prohrál 2:4 s Montrealem.

"Nevím, kolik spoluhráčů znalo výsledky ostatních zápasů, ale já ano a byl jsem si vědom, co to znamená. Kvůli motivaci by asi bylo jednodušší a lepší, kdybychom si mysleli, že máme pořád šanci," přiznal kapitán Jets Andrew Ladd.

Ve Východní konferenci je tak známo všech osm postupujících, v Západní konferenci rozhodnou až závěrečné zápasy. Detroit totiž porazil Nashville 5:2 a poskočil na sedmou příčku, kde má jednobodový náskok před osmou Minnesotou a devátým Columbusem, jenž vyhrál 3:1 na ledě Dallasu.

Eliáš dvakrát přihrával

Činil se také Patrik Eliáš, jenž si v utkání s Pittsburghem připsal dvě asistence, Ďáblové vyhráli těsně 3:2.

Výhru neslavil ani druhý český brankář. Michal Neuvirth v dresu Washingtonu předvedl proti Ottawě famozních 39 zásahů, za což byl vyhlášený hlavní hvězdou zápasu. Z vítězství 2:1 v prodloužení se však radovali Senátoři.

Po porážce ve Philadelphii si spravil chuť Boston, který porazil 2:0 Tampu. Třiceti zásahy a vychytanou nulou se blýsknul explzeňský gólman Tuukka Rask, čeští útočníci Jaromír Jágr a David Krejčí vyšli bodově naprázdno.

Výsledky NHL:

Philadelphia - NY Islanders 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Briere, 54. Lauridsen - 22. Tavares. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.798.

Washington - Ottawa 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 49. Ovečkin - 33. Silfverberg (M. Michálek), 61. Gončar. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 41 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,1 procenta. Střely na branku: 20:41. Diváci: 18.506.

Carolina - New York Rangers 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. a 41. Tlustý, 28. T. Ruutu - 4. Stepan, 16. Brassard, 58. B. Richards, 63. Callahan. Střely na branku: 21:38. Diváci: 17.172.

New Jersey - Pittsburgh 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 39. Zajac (Eliáš), 44. Clarkson (Eliáš), 54. Kovalčuk - 9. Cooke, 35. J. Jokinen. Střely na branku: 32:18. Diváci: 16.122.

Detroit - Nashville 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 7. Filppula, 22. Franzén, 24. Eaves, 40. Dacjuk, 57. Abdelkader - 2. Fisher, 13. Smith. Střely na branku: 38:22. Diváci: 20.066.

Winnipeg - Montreal 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 10. Wright, 35. Wheeler - 30. Bourque, 43. Gallagher, 48. Desharnais, 51. Pacioretty. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Střely na branku: 25:30. Diváci: 15.004.

St. Louis - Calgary 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 24. a 43. Reaves, 31. McDonald (Polák), 36. Steen - 28. Bärtschi (Hudler). Střely na branku: 20:19. Diváci: 15.302.

Dallas - Columbus 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Jamie Benn - 1. a 59. Atkinson, 48. Letestu. Střely na branku: 32:35. Diváci: 16.918.

Florida - Toronto 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 22. a 25. Kessel, 6. Komarov, 15. MacArthur. Střely na branku: 34:17. Diváci: 16.484.

Vancouver - Anaheim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Garrison - 27. Beleskey, 29. Staubitz, 60. Cogliano. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.910.

Boston - Tampa Bay 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 25. Seidenberg, 34. Paille. Střely na branku: 24:30. Diváci: 17.565.

8. Columbus 47 23 7 17 117:118 53
9. Minnesota 46 25 3 18 118:120 53
10. Phoenix 46 20 8 18 116:123 48
11. Dallas 47 22 4 21 130:139 48
12. Calgary 47 19 4 24 127:157 42
13. Edmonton 46 17 7 22 112:131 41
14. Nashville 47 16 9 22 110:136 41
15. Colorado 46 15 7 24 110:145 37

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci a "p" vítězství v základní části.