reklama

Třinec se nevzdává Růžičky, ten ale čeká na smlouvu v NHL

Martin Růžička sní o smlouvě v NHL, možná ale zůstane v Třinci Martin Růžička sní o smlouvě v NHL, možná ale zůstane v Třinci autor: hcocelari.cz
Třinec stále živí naději, že by i v příští sezoně udržel kanonýra a extraligového rekordmana Martina Růžičku. Ten zatím marně čeká na nabídku z NHL.

Třinec - Generální manažer Ocelářů Pavel Marek se nevzdává šance, že by kanonýr a extraligový rekordman Martin Růžička i příští sezonu působil v Třinci. 

Čeká se jen na to, jak Růžičkovi dopadnou námluvy v zámoří. Největší hvězda loňského ročníku extraligy se na novou sezonu připravuje v Montrealu a jeho prioritou je angažmá v NHL.

"Jsme v pravidelném kontaktu s hráčem i jeho agentem. Jeho ambicí je zahrát si NHL, vše se bude odvíjet od případných nabídek. Šance, že by nakonec působil v Třinci nicméně stále existuje," říká Marek. 

Podle Marka se o Růžičkově budoucnosti rozhodne během srpna. 

Marek už raději hledá i náhradu. Musí to být TOP kvalita 

"Budeme dělat vše pro to, abychom takového hráče získali. Musíme ale počkat na to, zda dostane v září šanci v kempu některého ze zámořských klubů."

Růžička v loňském ročníku základní části extraligy stanovil 40 vstřelenými brankami a 43 asistencemi nový rekord soutěže v počtu vstřelených gólů i kanadských bodů. 

V létě mu ale v Třinci skončila smlouva a Oceláři řeší, jak obrovskou díru v útoku zalepit. 

"Pokud Martin opravdu odejde, budeme za něj muset najít náhradu. V takovém případě ale přivedeme pouze hráče opravdové TOP kvality. S nějakými hráči už v kontaktu jsme," doplnil Marek.

reklama