Večer českých H. Útočníci Hemský a Hanzal zářili v NHL

17. 2. 2013 7:18
Češi Hanzal s Vrbatou táhnou v zámořské hokejové soutěži tým Phoenixu.
Aleš Hemský překonává brankáře Varlamova v utkání Edmonton vs. Colorado.
Aleš Hemský překonává brankáře Varlamova v utkání Edmonton vs. Colorado. | Foto: Reuters

New York - Zámořská NHL zažila večer, který patřil českým útočníkům. Aleš Hemský a Martin Hanzal vstřelili po dvou brankách a pomohli svým týmum, tedy Edmontonu a Phoenixu, k výhrám na domácím ledě.

Olejáři doma ovládli přestřelku s Coloradem a zvítězili 6:4. Aby získali tři body, museli předvést fantastický obrat. V průběhu utkání totiž prohrávali už 0:3 a 1:4. Ex-pardubický forvard se poprvé prosadil čtyři vteřiny před koncem první třetiny, kdy snižoval na 1:3.

Ještě důležitější byl jeho gól ze sedmatřicáté minuty. Hemský vstřelil kontaktní gól na 3:4 a Edmonton se nadechl k rozhodujícím úderům, které uštědřil šokovanému soupeři ve třetí třetině.

Hanzal dvěma góly rozhodl zápas

Čeští hokejisté táhnou Phoenix. Kojoti doma porazili Columbus 5:3, přičemž hlavní zásluhu na výhře měli Martin Hanzal s Radimem Vrbatou. Prvně jmenovaný dal dva góly a u jednoho asistoval, druhý přidal jeden úspěšný zásah.

Především odchovanec Českých Budějovic Hanzal předvedl skvělý výkon, když za nerozhodného stavu 3:3 nejprve ve 49. minutě v přesilovce zápas rozhodl, aby v samotném závěru výsledek zpečetil gólem do prázdné branky. Phoenix díky střelecké produktivitě Čechů vyhrál pátý zápas z posledních sedmi.

Plekanec dal gól, Canadiens vyhrávají

Mezi střelce se zapsal také Tomáš Plekanec. A i jeho trefa přispěla k triumfu týmu. Montreal doma porazil 4:1 Philadelphii a ex-kladenský útočník dal svůj sedmý gól v sezoně (stejně jako Hanzal). Canadiens vyhráli potřetí v řadě a vedou tabulku Severovýchodní divize.

Naopak ani branka Marka Židlického po asistenci Patrika Eliáše nebyla nic platná Ďáblům z New Jersey, kteří schytali debakl 1:5 na ledě New Yorku Islanders. Fanoušky Ostrovaný potěšil hlavně útočník Tavares, autor hattricku.

Výsledky NHL:

Toronto - Ottawa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 4. McLaren, 49. Bozak, 60. Liles. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.537.

Montreal - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Gallagher, 22. Desharnais, 45. Plekanec, 59. Bourque - 34. Briere (Voráček). Střely na branku: 29:19. Diváci: 21.273.

NY Islanders - New Jersey 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky: 37., 39. a 55. Tavares, 40. Moulson, 60. Grabner - 49. Židlický (Eliáš). Střely na branku: 33:31. Diváci: 15.488.

Edmonton - Colorado 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)

Branky: 20. a 37. Hemský, 49. a 59. Eberle, 36. Nugent-Hopkins, 59. Pääjärvi - 2. McLeod (Hejduk), 19. Duchene, 20. McGinn, 47. Mitchell. Střely na branku: 56:29. Diváci: 16.839.

Nashville - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 14. Legwand, 30. Weber - 18. Beleskey, 37. Maroon, rozh. nájezd Perry. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.322.

Phoenix - Columbus 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)

Branky: 49. a 59. Hanzal (na druhou Klesla), 6. Moss, 8. Vrbata (Hanzal), 18. Chipchura - 3. Boll (Prospal), 9. Calvert, 26. MacKenzie. Střely na branku: 35:20. Diváci: 15.425.

Florida - Tampa Bay 5:6 v prodl. (1:2, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 1. Matthias, 23. Skille, 40. Smithson, 42. Huberdeau, 44. Kopecký - 5. a 62. Pouliot, 24. a 48. Stamkos, 7. Killorn, 60. Purcell. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17.009.