reklama

Veteráni v NHL: Thomas si vzal dobrovolně volno

Tim Thomas. Tim Thomas. autor: Reuters
Tim Thomas si dá od hojeke na jede rok pauzu. Doufá, že mu to pomůže k lepším výkonům v další sezoně.

Praha -  Náš přehled veteránů a bývalých hvězd NHL ukončujeme u poněkud svérázného rozhodnutí Tim Thomase, hvězdy Bostonu Bruins. Ten se totiž rozhodl dát si od hokeje na jednu sezonu pauzu.

Kteří veteráni to mají nahnuté? Kteří už skončili? A které patrně už čeká poslední sezona? A kdo ještě doufá ve smlouvu? Čtěte více zde.

TIM THOMAS, brankář, USA, Boston Bruins (narozen 15. dubna 1974, 38 let)

V NHL: Boston Bruins (378 zápasů, 196 výher, 31 čistých kont, 2,48 průměr gólu na zápas, play off 50 zápasů, 29 výher, 6 čistých kont, 2,07 průměr gólu na zápas)

Americký brankářský zázrak, který se do NHL prosadil až na prahu třicítky a předtím si dělal jméno v Evropě ve Finsku a Švédsku, dotáhl předloni Boston k zisku Stanleyova poháru. Dostal za to Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off, trofej získal v 37 letech jako nejstarší hráč v historii NHL.

V osmi odchytaných sezonách v NHL dvakrát získal Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře soutěže. Známý je tím, že jako příznivec republikánů odmítl pozvání prezidenta USA Baracka Obamy do Bílého domu, kam šampioni NHL se Stanley Cupem zavítali. Thomas totiž nesouhlasí s politikou vlády a prezidenta země, stoupence demokratů.

Je však téměř jisté, že po sezoně odpočinku se Thomas do branky Bruins vrátí.

reklama