VIDEO Boston doma opět jasně vyhrál a vyrovnal na 2:2

9. 6. 2011 5:40
Boston Bruins - Vancouver Canucks 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Boston - Hokejisté Bostonu Bruins porazili v zámořské NHL ve čtvrtém finálovém utkání o Stanleyův pohár Vancouver Canucks 4:0.

Díky druhé přesvědčivé výhře v domácím prostředí tak Medvědi smazali manko 0:2 a v sérii hrané na čtyři vítězství vyrovnali na 2:2 na zápasy. Dvěma finálními přihrávkami přispěl k vítězství český útočník David Krejčí, čisté konto vychytal gólman Tim Thomas.

Série se nyní stěhuje do Vancouveru, kde se odehraje v noci na sobotu pátý duel.

Boston vrací úder. Doma nasázel Vancouveru osm gólů
VIDEO Tento hit začal nejdrsnější finále NHL za 21 let

Místo Nathana Hortona, jenž utrpěl ve třetím utkání otřes mozku, naskočil zpět do sestavy domácích Tyler Seguin. Potrestaný viník zákroku Aaron Rome zase nuceně uvolnil místo v obraně Kosatek pro Keitha Ballarda.

Krejčí se dostal do čela kanadského bodování

I přes osm inkasovaných gólů ve třetím utkání se do branky hostů postavil znovu Roberto Luongo. Vancouver byl v úvodní třetině střelecky aktivnější, ale marně hledal recept na překonání Thomase a i proto ji prohrál 0:1.

Jako první sice vážněji zahrozil bekhendovým pokusem Daniel Sedin, ale poté Krejčí skvěle připravil přihrávkou zpoza branky možnost pro Michaela Rydera, ten ovšem sám proti Luongovi neuspěl.

Co se ale nepovedlo jemu, napravil v končící 12. minutě Rich Peverley, jehož vyslal do sóla přihrávkou jednoruč opět Krejčí. Peverley zacílil přesně mezi betony.

Podívejte se na první gól zápasu (článek pokračuje pod videem)

Boston se v úvodu druhé části snažil navýšit svůj náskok a v několika sekvencích uzavřel svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale zaměstnanějším z obou gólmanů byl přesto i nadále domácí Thomas. Ten se vytáhl především při slibné šanci Alexandra Burrowse a Henrika Sedina.

Nadechující se Canucks ovšem ve 32. minutě zmrazil Ryder chytrou střelou přes obránce Samiho Sala a napravil tak své zaváhání z úvodu duelu.

Luongo byl opět vyhnán z branky

Poté se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Patrice Bergeron důrazným forčekinkem vybojoval puk, dokázal ho dostat na před brankovištěm číhajícího Brada Marchanda, jenž bekhendem zvýšil už na 3:0.

Když v nástupu do třetího dějství přidal čtvrtý gól domácích svým druhým dnešním zápisem mezi střelce Peverley a vyhnal Luonga z branky, bylo zřejmé, že finálová série se do Bostonu ještě určitě vrátí.

Zvlášť poté, co přesně 13 minut před koncem Tomáš Kaberle v brankovišti za Thomasovými zády zachránil svůj tým od pohromy a když v 50. minutě při hře čtyři na čtyři ujel Chris Higgins, ale ani on nepokořil Thomase.

Podívejte se na 4. gól Bostonu a střídání brankářů Vancouveru

Dvě a půl minuty před koncem dostal kanadský tým k dispozici přesilovku a především ve snaze zlomit Thomasovu neprůstřelnost sáhl ke hře bez brankáře.

Tato situace ovšem přinesla jen rychlou pěstní výměnu názorů Burrowse s Thomasem poté, co hostující útočník sekl domácího hrdinu a ten mu po chvilce oplatil stejnou mincí.

Výsledek:

Branky a nahrávky: 12. Peverley (Krejčí, Chára), 32. Ryder (Seguin, Kelly), 34. Marchand (Bergeron), 44. Peverley (Lucic, Krejčí). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Vyloučení: 10:8, navíc McQuaid, Chára - Kesler všichni 10 min. Bez využití. Střely na branku: 29:38. Diváci: 17.565. Stav série: 2:2.
Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, A. Ference, McQuaid, T. Kaberle - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Ryder, Seguin, Kelly - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.
Vancouver: Luongo (44. Schneider) - Bieksa, Ballard, Edler, Salo, Ehrhoff, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault.