13. 10. 2011 7:30
Philadelphia zatím vyhrála všechny své duely
Philadelphia je na začátku sezony ve skvělé formě.
Philadelphia je na začátku sezony ve skvělé formě. | Foto: Reuters

Praha - Úvod nové sezony hokejové NHL jasně ukazuje, že tým Philadelphie Flyers může mít po příchodu hvězdného útočníka Jaromíra Jágra smělé cíle.

Letci zvítězili i ve třetím utkání soutěže. Po výhrách na ledě obhájce Stanley Cupu Bostonu a na stadionu New Jersey uspěla Philadelphia poprvé i před domácím publikem.

Loňského finalistu Vancouver Canucks porazila 5:4. Jedním gólem přispěl k vítězství český útočník Jakub Voráček a bodoval i devětatřicetiletý Jágr, který zaznamenal jednu gólovou asistenci.

Fleischmannův první gól za Floridu na výhru nestačil
Vokoun dostal pět gólů, přesto v Capitals začal vítězně
VIDEO Plekanec zničil Winnipeg a zkazil mu návrat

Letci udeřili již v první třetině a to především v přesilových hrách. Dvakrát se prosadila Jágrova formace, skórovali Giroux a Pronger.

Domácí si po celý zápas udržovali náskok, ve 44. minutě o něj ale přece jen přišli, když na 4:4 vyrovnal Daniel Sedin. Hned o minutu později vstřelil vítězný gól Andrej Mezsároš, konec utkání se přesto změnil v drama.

Na trestnou lavici v poslední desetiminutovce jeden po druhém putovali Jágr, Voráček a Pronger. Canucks měli drtivý nápor, soupeře přestříleli 40:27, v koncovce ale štěstí neměli a vyrovnat se jim nepodařilo.

Prohrál i druhý finalista loňský šampion. Boston podlehl i kvůli vítěznému gólu Jiřího Tlustého 2:3 Carolině. Jednou asistencí se na výhře Hurikánů podílel i exbostonský bek Tomáš Kaberle.

Columbus prohrál s Coloradem 2:3 po samostatných nájezdech. Za domácí skóroval Radek Martínek po asistenci Václava Prospala. Colorado si přitom zajistilo prodloužení až v poslední minutě, když Landeskogovi nahrával excolumbuský bek Jan Hejda.

Podívejte se na gólové momenty zápasu Philadelphia - Vancouver:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Columbus - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Nash, 42. Martínek (Prospal) - 14. Galiardi, 60. Landeskog (Hejda), rozh. nájezd Duchene. Střely na branku: 33:32. Diváci: 8.986.

Carolina - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 21. Pitkänen (T. Kaberle), 44. Stewart, 54. Tlustý - 45. Seguin, 57. Marchand. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.483.

Philadelphia - Vancouver 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 8. Giroux, 13. Pronger (Jágr), 18. Van Riemsdyk, 29. Voráček, 45. Meszároš - 17. Samuelsson, 27. H. Sedin, 36. Higgins, 44. D. Sedin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19.632.