VIDEO Neuvirth vychytal všechny střelce Montrealu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 1. 2012 6:30
Montreal - Washington 0:3, Chicago - Buffalo 6:2

Montreal - Michal Neuvirth pomohl Washingtonu 31 úspěšnými zákroky k výhře 3:0 ve středečním zápase NHL na ledě Montrealu a stal se první hvězdou zápasu.

Třiadvacetiletý brankář, který chytal od začátku zápasu po jedenáctizápasové pauze a tentokrát dostal přednost před Tomášem Vokounem, tak vychytal druhou v sezoně.

Capitals vstoupili do zápasu parádně, už v 9. minutě zásluhou gólů Perreaulta a Johanssona vedli 2:0. Vítězství pak ve 31. minutě pojistil kapitán Alexandr Ovečkin. Za celý zápas přitom vystřelili na branku Careyho Price pouze 16 pokusů, nejméně v sezoně.

VIDEO Jágrovy asistence pomohly Flyers k výhře 5:1

Washington tak odčinil úterní domácí porážku s NY Islanders a připsal si čtvrtou výhru z posledních pěti duelů. Díky tomu se posunul do čela Jihovýchodní divize o skóre před Floridu, která prohrála v Coloradu 3:4 v prodloužení.

Podívejte se na sestřih z celého zápasu (zdroj: NHL.com - článek pokračuje pod videem)

Colorado sice v úvodu třetí třetiny prohrávalo 1:3, když si asistenci na první gól Floridy připsal útočník Michal Řepík.

Ve 44. minutě ale kapitán Lavin Milan Hejduk přihrál na gól Muellera a v 57. minutě vyrovnal Paul Stastny. Ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl o výhře Lavin Ryan O'Reilly.

Asistenci si připsal i obránce Phoenixu Michal Rozsíval, jeho tým však prohrál v Anaheimu 2:6.

V Západní konferenci pokračuje boj o čelo mezi třemi týmy z Centrální divize. První místo nyní patří Chicagu, které doma porazilo 6:2 Buffalo a posunulo se o bod před Detroit.

Výsledek:

Montreal - Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky: 5. M. Perreault, 9. Johansson, 31. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas a z 31 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:16. Diváci: 21.273.

Chicago - Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 16. a 47. Toews, 13. Shaw, 26. Hossa, 34. Hayes, 45. Bolland - 10. a 24. Pominville. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.114.

Colorado - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 27. a 44. Mueller (na druhou Hejduk), 57. Stastny, 64. O´Reilly - 15. Goc (Řepík), 39. Weiss, 41. Kopecký. Střely na branku: 44:29. Diváci: 13.465.

Anaheim - Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 16. a 35. Beauchemin, 14. Hagman, 39. J. Blake, 44. Beleskey, 57. Perry - 9. Chipchura (Rozsíval), 30. Langkow. Střely na branku: 21:27. Diváci: 12.281.