VIDEO Pavelec zneškodnil skvělým zákrokem šanci Rangers

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 11. 2011 15:30
Winnipeg však v New Yorku prohrál 0:3
Ondřej Pavelec prohře 0:3 nezabránil, přesto mu spoluhráči za skvělý zákrok gratulovali | Foto: Reuters

Praha - Přestože se Ondřeji Pavelcovi nepovedlo dovést hokejisty Winnipegu Jets k výhře v nedělním zápase na ledě New Yorku Rangers (0:3), skvělým zákrokem se dostal do středu pozornosti v zámořských médiích.

Ve 43. minutě za stavu 0:1 hráli Tryskáči ve dvojnásobném oslabení. Jezdci rozebrali obranu Winnipegu tak, že po přihrávce Dereka Stepana napříč brankovištěm zůstal u levé tyče osamocený útočník Erik Cristensen, před kterým zela odkrytá branka.

Ten sice vystřelil hned z první, jenže Pavelec se stihl včas přemístit a Christensenovi radost z téměř jistého gólu překazil. Skvělý zákrok také patřičně vyzdvihl komentátor stanice ESPN.

Skvělý obrat Tampy nezastavil ani bodující Fleischmann

K Pavelcově smůle však hráči Winnipegu nedokázali brankáře soupeře překonat ani jednou, naopak po úvodním Stepanově gólu překonal Pavelce ve 49. minutě slovenský útočník Marián Gáborík, který v závěrečné minutě uzavřel skóre do prázdné brány.