VIDEO Vancouver vyhrál 1:0 a má na dosah Stanley Cup

11. 6. 2011 7:00
Vancouver - Boston 1:0 (45. Lapierre)
Hokejisté Vancouveru
Hokejisté Vancouveru | Foto: Reuters

Vancouver - Hokejisté Vancouveru jsou jedinou výhru od zisku svého první Stanleyova poháru v historii. V pátém finále play off NHL zdolali Boston 1:0 a ujali se v sérii vedení 3:2 na zápasy.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 45. minutě Maxim Lapierre.

Gólman Roberto Luongo po nevydařených zápasech v Bostonu udržel své druhé čisté konto ve finálové sérii a celkově čtvrté v letošním play off.

VIDEO Boston doma opět jasně vyhrál a vyrovnal na 2:2
Kaberle: Medvědí obrana nedává Sedinům a spol. prostor

Boston mohl svou pohodu z domácích zápasů, v nichž jednoznačnými výhrami vyrovnal sérii, ještě vylepšit v první třetině, v které byl i díky třem přesilovkám výrazně střelecky aktivnější.

Gólman Luongo ale prokazoval, že se po dvanácti inkasovaných gólech na ledě Bruins otřepal. V páté minutě měl i štěstí, když mu po střele Chrise Kellyho pomohla horní tyč.

Tomáš Kaberle se vzápětí zapojil v 15. minutě do kombinace, po které pálil Dennis Seidenberg a Luongo zlikvidoval stoprocentní možnost Patriceho Bergerona.

Podívejte se na klíčové momenty zápasu (článek pokračuje pod videem)

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Gólman Bostonu Tim Thomas pokryl v závěrečné části možnost Chrise Higginse, v 45. minutě chytil i první pokus Lapierra, který ale vzápětí už otevřel skóre.

Střela Kevina Bieksy se před něj odrazila od zadního mantinelu a Lapierre z úhlu překonal přesouvajícího se Thomase, který si kotouč srazil za svá záda.

Canucks tak budou útočit v noci z pondělka na úterý středoevropského času na zisk Stanleyova poháru.

Boston s českými hokejisty Kaberlem a Davidem Krejčím, který jako nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec play off tentokrát vyšel naprázdno, se bude snažit udržet naději a vynutit sedmý zápas.

Vancouver Canucks - Boston Bruins 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky:
45. Lapierre (Bieksa, Torres). Rozhodčí: Walkom, O'Rourke - Racicot, Miller. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.
Vancouver: Luongo - Bieksa, Ehrhoff, Edler, Salo, Tanev, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault.
Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, McQuaid, T. Kaberle, Boychuk, A. Ference - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Seguin, Kelly, Ryder - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.