Vítkovice jdou díky bezchybnému Málkovi do semifinále

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 3. 2011 21:00
České Budějovice - Vítkovice 0:2 (na zápasy 2:4)

České Budějovice - Hokejisté Vítkovic jako druhý tým extraligy postoupili do semifinále play off. V šestém zápase čtvrtfinálové série vyhráli na ledě Českých Budějovic 2:0 a celkově pak 4:2 na zápasy.

Šestatřiceti úspěšnými zákroky se na výhře Vítkovic velkou měrou podílel brankář Roman Málek, který tak potvrdil pozici nejlepšího brankáře vyřazovacích bojů.

Vítkovice o své výhře rozhodly už v první třetině, když se trefili oba členové první obrany - Lubomír Vosátko a Marek Malík.

Ujčík rozhodl v nájezdech o třetím bodu pro Vítkovice
Třinečtí rozdrtili Litvínov, Liberec odvrátil vyřazení
Slávisté zapálí led, Tygři si klidně zlámou zápěstí

Jihočeši vstoupili do zápasu aktivněji, vynutili si hned několik přesilových her, jenže ani v nich si gólové příležitosti vypracovat nedokázali.

A tak zákonitě přišel trest na druhé straně, Burgera ještě v nájezdu vychytal brankář Kovář, ve 13. minutě se však už hosté radovali. Szturc předložil puk mezi kruhy rozjetému Vosátkovi a ten střelou nad Kovářovo rameno otevřel skóre.

Na konci třetiny navíc Vítkovice udeřily podruhé. V první přesilové hře Ostravanů nahodil od modré na Kováře puk Malík a kotouč budějovickému brankáři překvapivě prolétl mezi nohami.

I druhá třetina se nesla ve stejném tempu, Budějovičtí sice tlačili, z brejků ale měli šance hosté. Káňa však ve stoprocentní šanci netrefil dobře puk a Tomase vychytal Kovář.

Největší šanci alespoň na snížení měl ve 46. minutě Pšurný, Málek však vykopnutým betonem puk z brankové čáry vytěsnil. A protože Jihočeši neproměnili v závěru ani 32 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem, radovali se hosté ze zasloužené výhry.

Boleslav ztrácí na Kladno opět jen tři body

Radost hokejistů Mladé Boleslavi
Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Hokejisté Mladé Boleslavi opět mají na předposlední Kladno jen tříbodovou ztrátu. V 6. kole skupiny o udržení zvítězili nad pražskou Spartou 4:2, a také potřetí v play out doma naplno bodovali.

Navíc Spartu porazili poprvé po čtyřech předchozích porážkách za sebou.

Kladno totiž po třech výhrách za sebou prohrálo na ledě Brna 0:3 a i ve třetím utkání play out na ledě soupeře nebodovalo. Přestože Kladno nebylo nepředvádělo horší hokej, zuby si vylámalo na brankáří Sasu Hovim.

Čtvrtfinále:

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Vosátko (Szturc, Tomas), 20. Malík (Ujčík, Burger). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Šimánek (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Burian - L. Květoň, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Ficenc, Bartoň, Rehák - Huna, Húževka, Strapáč - Ujčík, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Play out - 6. kolo:

HC Kometa Brno - HC Vagnerplast Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. R. Procházka (Hubáček, Erat), 57. Balej (Kvapil, Dlouhý), 59. R. Stehlík (Polodna). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:6, navíc J. Nedvěd (Kladno) 10 min. Bez využití: Diváci: 2742.
Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Protivný, Štindl, R. Stehlík, Dlapa - Balej, Dlouhý, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Erat - Širokovs, Polodna, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Hovorka, Hašek, Bělohlav - Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Boháč (Marušák, Divíšek), 26. Vrbata (Demel), 32. Dudáš (Divíšek), 33. Bahenský z trestného střílení - 44. Broš (Kratěna), 50. Chmelíř (Kafka, O. Látal). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2990.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Benda, Dudáš - Pabiška, Divíšek, Boháč - A. Padělek, Vrbata, Demel - Loskot, Štefanka, Bahenský - Tvrdík, Plodek, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Sparta Praha: Pöpperle (41. Novotný) - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Chmelíř, O?Brien, Matějíček - Ton, D. Výborný, S. Treille - Kratěna, Broš, Bartánus - O. Látal, Kafka (30. Pacovský), Hromas - od 41. navíc Pavel. Trenéři: Hořava a Rulík.