22. 11. 2011 20:45
Vítkovice - České Budějovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic porazili ve 22. kole extraligy České Budějovice 3:0 a se 33 body se posunuli na osmé místo tabulky.

Ostravanům se povedly především začátky druhé a třetí třetiny, v tomto období padly všechny tři branky.

Budějovice tak přišly o možnost vytvořit klubový rekord v sérii venkovních vítězství. Jejich šňůra se zastavila na šesti výhrách.

Tygři vyhráli na Slavii a jsou zpět v čele extraligy
Hokejová legenda Jiřík zahynula i kvůli své chybě

Utkání začalo ve vysokém tempu, ovšem kromě střely Káni a úniku Mertla se příliš nebezpečí před brankami neurodilo.

To zkraje druhé části se už bezgólové skóre měnilo. Dvanáctisekundovou přesilovku pět na tři ještě domácí nevyužili, ovšem v následné klasické početní výhodě se Šedivého teč Rehákovy střely přece jen ujala.

Za chvíli dělila hosty od vyrovnání tyčka, jenže z protiútoku je dostal do dvoubrankového manka Strapáč. Vítkovice si vedení pečlivě hlídaly a ve 42. minutě přidal Húževka pojistku.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
22. Šedivý (Rehák, Sloboda), 25. Strapáč (Pohl, Trnka), 42. Húževka (Pohl, J. Sýkora). Rozhodčí: Konc, Müllner (oba SR) - Gebauer, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3562.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pabiška, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Strapáč, Walker - Hlinka, Štefanka, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš - Gulaš, Kašpařík, Šimánek - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Červený, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.