Vítkovice - Znojmo 4:2
Tým trenéra Aloise Hadamczika je znovu v čele extraligy.
Tým trenéra Aloise Hadamczika je znovu v čele extraligy. | Foto: Ondřej Besperát

Vítkovice - Hokejisté Vítkovic se po reprezentační přestávce minimálně na čtyřiadvacet hodin dostali do čela extraligy o bod před Slavii.

Po dvou porážkách za sebou porazili ve čtvrtek v předehrávce 22. kola doma Znojmo 4:2.

Zápas jsme sledovali on-line

Pro hosty tak naopak skončila úspěšná série, která je posunula na dvanácté místo tabulky.

Ve Vítkovicích však začal lépe než soupeř. Ve vyrovnané první třetině otevřel skóre Pavel Selinger, jenž při vyloučení Hrušky překvapivou bekhendovou střelou využil přesilovku.

14.Budějovice  21  53:69  21

Tým kouče Aloise Hadamczika dokázal otočit skóre dvěma přesilovkovými góly uprostřed zápasu.

Nejprve proměnil  Michal Barinka po rychlém brejku Burgrovu zpětnou přihrávku ve vyrovnávací gól.

A krátce na to Marek Kvapil objel Trvajovu branku a s velkým štěstím propasíroval puk za brankovou čáru - 2:1.

Povzbuzení domácí už za tři minuty vedli po Stehlíkově ráně ze střední vzdálenosti o dvě branky.

Vítkovičtí zlepšili hru i pohyb a v prostřední části zápasu měli převahu. Znojmo však ještě v ní vrátil do hry Jiří Dopita, jenž se po hrubce Ujčíka dostal do sólového úniku a bekhendem nedal Pincovi šanci.

Znojmo ve třetí třetině přežilo šance domácích, ale s blížícím se koncem utkání domácí zatlačilo. Veškeré naděje jim však při power play vzal deset sekund před koncem brankou do prázdné branky Ujčík.

HC Vítkovice Steel - HC Znojemští Orli 4:2