11. Kladno 16 20
12. Liberec 16 19
13. Litvínov 16 18
14. Kometa Brno 16 6

Praha - Hokejisté Vítkovic zůstávají i nadále v čele O2 extraligy. Svěřenci Aloise Hadamczika sice prohráli v pátečním utkání šestnáctého kola na ledě Plzně 3:4 po prodloužení, ovšem i tak si udrželi svou první příčku v tabulce.

Největší konkurent ze Zlína totiž později prohrál na domácím hřišti s Libercem 0:4.

Západočeši vstoupili do utkání s ligovým lídrem aktivněji a už po osmi odehraných minutách šli do vedení, kdy se po neohroženém průniku prosadil Martin Heřman.

Platnost jeho trefy pak posvětil po konzultaci s videorozhodčím i hlavní arbitr.

Vítkovice se však nadále prezentovaly trpělivou hrou a jejich chvíle přišla o chvíli později, kdy vyrovnal po rychlé akci Marek Kvapil.

Domácí věděli, že pokud se chtějí dotáhnout na čelní příčky, musí nutně zvítězit. Ovšem v další třetině nedokázali spolehlivého gólmana Šindeláře překonat. Naopak udeřilo dvakrát na druhé straně.

Nejprve dokonal obrat v polovině zápasu Viktor Ujčík a krátce po něm zužitkoval přesilovou hru také Jiří Burger.

Plzeň však nesložila zbraně a v poslední třetině zabojovala. Odměnou jí byl nejprve kontaktní gól z hole Bomershacka a k radosti domácích diváků se pak podařilo i vyrovnat. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou srovnal dorážející Tomáš Vlasák.

Utkání tak dospělo do prodloužení, kde zajistil domácím bod navíc přesnou ranou Jiří Hanzlík.

Jen jeden bod na čelo (stejně jako Zlín) tak po pátku ztrácí Třinec. Oceláři uspěli na domácím hřišti a porazili po jistém výkonu Mladou Boleslav 5:1.

Naopak z dolních pozic se nemůže příliš dostat Litvínov. Severočeši tentokrát prohráli se Slavií 0:2 a propadli se na třinácté místo. Na samotném dně pak zůstává stále Kometa Brno, která prohrála na hřišti pražské Sparty 2:6.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
10. Martynek (Květoň, Peterek), 15. Květoň (Peterek), 25. Hrabal (Růžička, Kohn), 35. Kohn (Polanský), 37. Polák - 22. Fabuš (Jiruš)
Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Bonk, Tomas - Hampl, Kanko, Pospíšil - Ostřížek
M.Boleslav: Schwarz - Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Čížek, Lehikoinen, Nouza - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Gajovský, D. Vrbata, Handlovský