Voráček skóroval potřetí v řadě, Philadelphia ale prohrála

27. 3. 2014 7:03
Ve středečním utkání se trefil také Jiří Hudler, rovněž jeho Calgary ale podlehlo Anaheimu 2:3.
Jakub Voráček se sice znovu trefil, týmu jeho branka ale k bodům nepomohla.
Jakub Voráček se sice znovu trefil, týmu jeho branka ale k bodům nepomohla. | Foto: Reuters

New York - Ve třetím zápase za sebou skóroval v hokejové NHL český útočník Jakub Voráček, pouze však zmírnil porážku Philadelphie na ledě New Yorku Rangers 1:3. Ve středečním utkání se trefil také Jiří Hudler, rovněž jeho Calgary ale podlehlo Anaheimu 2:3.

Zatímco v sobotu Flyers s přispěním Voráčka porazili 4:1 nejlepší tým celé soutěže St. Louis, v posledních dvou duelech nebyly trefy českého reprezentanta nic platné.

V úterý "Letci" podlehli 2:3 Los Angeles, nyní nestačili na Rangers. Ti si pátým vítězstvím v řadě upevnili pátou příčku v tabulce Východní konference a svým pronásledovatelům na sedmém až desátém místě odskočili na rozdíl šesti bodů, přičemž šestá Philadelphia má o tři méně.

Fanoušci v Madison Square Garden slavili gól v každé třetině. V 8. minutě otevřel skóre Derek Dorsett, ve 26. zvýšil na 2:0 Ryan McDonagh, třetí branku přidal ve 48. minutě Dominic Moore. Voráček obstaral čestný zásah hostů až necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny a svou 21. trefou v sezoně tak zkazil čisté konto brankáři Henriku Lundqvistovi.

Hudler se v duelu proti Anaheimu prosadil v poslední minutě druhé třetiny a Flames po jeho 16. gólu v letošním ročníku vedli 2:1. "Kačeři" však ve třetím dějství skóre otočili, vítězný gól vstřelil v 55. minutě Andrew Cogliano.

Naději na postup do play off udrželi hokejisté Vancouveru výhrou 5:2 na ledě Minnesoty. Canucks, v jejichž dresu dvakrát skóroval David Booth, tak zvítězili potřetí za sebou a v tabulce Západní konference ztrácejí z desáté příčky čtyři body na osmý Phoenix.

Výsledky NHL:

Minnesota - Vancouver 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 18. Coyle, 53. Niederreiter - 16. a 32. Booth, 40. Kassian, 52. D. Sedin, 53. Kesler. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.014.

Calgary - Anaheim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky: 25. McGrattan, 40. Hudler (Šmíd) - 19. Bonino, 46. Perreault, 55. Cogliano. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 9. Dorsett, 26. McDonagh, 48. Moore - 59. Voráček. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.006.

3. Colorado 72 45 6 21 221:198 96
4. Minnesota 73 37 11 25 182:183 85
5. Dallas 72 34 11 27 203:207 79
6. Winnipeg 73 32 9 32 202:213 73
7. Nashville 73 31 11 31 177:218 73

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.