reklama

Vyhaslý Říha je kandidát na odchod, tvrdí ruská média

Kapitán hokejových Pardubic Miroslav Hlinka (vlevo) a trenér Miloš Říha na předsezonní tiskové konferenci. Kapitán hokejových Pardubic Miroslav Hlinka (vlevo) a trenér Miloš Říha na předsezonní tiskové konferenci. autor: Aktuálně.cz
Spartak prohrál sedm z devíti zápasů

Moskva - Český trenér hokejistů moskevského Spartaku Miloš Ríha je prý "kandidátem na odchod", pokud se výsledky týmu v Kontinentální lize rychle nezlepší. Uvedl to dnes ruský list Sport-Express.´

"Nemohu to potvrdit, ani vyvrátit. Nic o tom nevím," řekl ČTK mluvčí klubu Alexandr Malyšev. Trenéra Říhu se zastihnout nepodařilo.

Čtěte také:
Červenka šel za katr a Omsk inkasoval rozhodující gól
Hašek chyboval a Spartak prohrál. Říha slibuje postihy

Spartak před startem sezony získal do branky Dominika Haška, ale dosud v Kontinentální lize prohrál sedm z devíti utkání. Naposledy v úterý podlehl Severstalu Čerepovec 2:3 a v tabulce Bobrovovy divize je na posledním místě.

"Pád Spartaku pokračuje. Emotivní vítězství nad Lokomotivem (Jaroslavl) před týdnem zjevně bylo jediným případem, kdy se tým vzchopil. Ale poté Říhovo mužstvo utrpělo tři porážky za sebou," napsal Sport-Express.

Vyhaslý Říha a ztracený Hašek

Na ledě Severstalu dokázal Spartak vládnout jen úvodních deset minut, a to hlavně zásluhou "supermotivované" posily Gubina, kterého se Severstal nedávno zřekl jako nepotřebného. Útočník se bývalému klubu snažil zápas "osolit" a přihrál slovenskému útočníkovi Radivojevičovi na úvodní gól.

Připravit soupeře o první výhru na domácím ledě se však ukázalo nad síly Spartaku. Podle komentátora prohrál "tradičně hrubými chybami v obraně", ale i "Hašek vypadal na cizím ledě nějak ztraceně" a útok se vzmohl na druhý gól až ve chvíli, kdy na záchranu bylo pozdě.

"Vyhasle v Čerepovci vypadal i sám Říha. Ještě před měsícem by sotva někdo mohl předpokládat, že charismatický mentor Spartaku se může stát jedním z prvních 'kandidátů na odchod' v trenérském cechu. Ale jestli klub, tak vděčný na vrcholu, v nejbližší době nevzlétne vzhůru, kdo ví, zda se Říha po trenéru Amuru (Chabarovsk) Alexandru Blinovovi nestane druhým penzistou šampionátu?" napsal Sport-Express.

Kouč Chabarovsku Blinov rezignoval po pouhých pěti zápasech, ve kterých Amur nasbíral pouze tři body.

reklama