reklama

Výzdoba šatny, velké hřiště. Sparta se zabydluje v O2 areně

Do O2 areny na hokej budou od nové sezony chodit fanoušci Sparty. Slavný klub se tam stěhuje ze svého starého stadionu v Holešovicích. Do O2 areny na hokej budou od nové sezony chodit fanoušci Sparty. Slavný klub se tam stěhuje ze svého starého stadionu v Holešovicích. autor: Lukáš Bíba
Zhrzených fanoušků, kteří se nechtějí s přesunem do Vysočan smířit, a proto vrátili permanentní vstupenku, bylo jen dvacet. Teď klub pracuje na tom, aby se ti ostatní cítili v hale jako doma.

Praha - Pro mnohé to byl šok, zlý sen. Aby Sparta hrála své zápasy v O2 areně? Nepřípustné. Počáteční emoce ze stran fanoušků už ale vyprchaly. Těch, kteří se s přesunem nejslavnějšího českého klubu z Holešovic do bývalého domova Slavie nechtějí smířit, a proto klubu vrátili i své permanentní vstupenky, navzdory hrozbám na sociálních sítích bylo jen minimum. 

"Vrácených permanentek bylo oproti původním emotivním reakcím některých fanoušků jen kolem dvaceti kusů. Zájemců, kteří se o permanentky do nové haly hlásí, je naopak mnohem víc," říká Aktuálně.cz tiskový mluvčí klubu Tomáš Zetek. 

První zápas Sparta v O2 areně odehraje už 28. srpna v rámci Ligy mistrů proti týmu Storhamar Hamar. Do té doby musí být všechno připraveno. 

Z kabiny Slavie na velké letiště

Sportovní úsek už proto začal s rekonstrukcí kabiny, ve které se dlouhých deset let před Spartou převlékali hráči Slavie, a plánuje úpravu rozměrů kluziště tak, aby se led co nejvíce přizpůsobil hře Sparty. 

"Kabina je nová a po rekonstrukci, byla připravena pro český tým na mistrovství světa, ale dojde taky k úpravám. Budou tady sparťanské koberce, sparťanské symboly a obrazy klubových legend. Tak aby se každý sparťan tady cítil jako doma," říká sportovní manažer klubu Patrik Martinec

"V O2 areně jdou nastavit tři rozměry hřiště, od toho úplně nejmenšího, na kterém kdysi hrála Slavia, po to úplně největší, na kterém se hrálo mistrovství světa. My jsme po dlouhém uvažování s Pepou Jandačem (trenér Sparty) vzhledem ke skladbě mužstva a toho, jaký chceme hrát hokej, zvolili hřiště velké," prozradil Martinec, že Sparta zůstane u hokeje na "velkém letišti."

Stejné rozměry má Sparta také ve své staré aréně v Holešovicích, kde bude klub nadále sídlit a mimo zápasové dny i trénovat.

Fanoušci si přijdou vybrat vlastní sedadla

Jako doma se prý budou v aréně pro 17 tisíc diváků cítit i fanoušci, kteří si budou brzy moci opět začít rezervovat permanentky na příští sezonu. Klub po stěhování finišuje s rekonstrukcí systému ticketingu a pro stávající i nové příznivce plánuje také dny otevřených dveří. 

"První prohlídka je pro aktuální majitele permanentek na příští sezonu, kteří budou mít v úterý 7. července možnost vybrat si své místo v odpovídajícím sektoru. Další podobná akce se pak bude konat 27. července, kdy skončí rezervace permanentek z minulého ročníku a do prodeje bude uvedeno celé hlediště. V tu chvíli už O2 arenu bude moci navštívit každý zájemce o sezonní kartu," říká tiskový mluvčí Zetek.

Zástupci FanClubu určili v O2 areně sektor pro sparťanský kotel a také střídačku domácího týmu.

Posted by HC Sparta Praha on 30. červen 2015

Mezi prvními sparťany, kteří O2 arenu navštívili, už byli zástupci fanclubu. Ti si určili i kotel, vybrali stejný sektor, ve kterém měla kotel před nimi i Slavia. "Podle toho jsme určili i střídačku pro domácí tým. Tento výběr se odvíjí od společné myšlenky, že skalní příznivci budou mít v první a třetí třetině ve své blízkosti gólmana soupeře. To je novinka oproti Tipsport areně," řekl Zetek. 

Klub už ve spolupráci s O2 arenou připravuje také drobné úpravy sektoru tak, aby tam bylo možné uchytit bubny, a jedná o tom, aby fanoušci mohli před zápasem chystat svá chorea přímo v prostorách arény.

Loga Sparty musí schválit architekt arény

I ta projde velmi viditelnou rekonstrukcí. To, co se Slavii nepovedlo udělat dlouhých deset let, hodlá Sparta realizovat během několika týdnů do začátku sezony. Celá aréna by se měla stylizovat do barev klubu. Designem Sparty bude ozdobena uvnitř i navenek. Branding klub chystá i v nejbližším okolí O2 areny. 

"Desítky sparťanských motivů uvnitř haly na chodbách a tribunách jsou samozřejmostí. Tyto záležitosti ale musejí projít schvalovacím procesem a vyjádřit se k nim musí také architekt arény," říká Zetek. 

"Naším přáním je vytvořit pro všechny naše fanoušky domácí prostředí už také v blízkosti arény. Například cestou z Nádraží Libeň, od metra Českomoravská či z nákupního centra Harfa," doplňuje místa, kde všude bude cítit, že tady hraje své domácí zápasy Sparta.

reklama