Záhada: při pádu si Pavelec způsobil otřes mozku

9. 10. 2010 22:33
Český gólman zkolaboval při utkání NHL.
Pavelec v bráně Atlanty Trashers.
Pavelec v bráně Atlanty Trashers. | Foto: Reuters

New York - Lékaři stále nezjistili, proč český brankář Atlanty Trashers Ondřej Pavelec zkolaboval v pátečním utkání NHL proti Washingtonu. Jisté je pouze to, že mu pád na led způsobil otřes mozku.

Nešťastná situace nastala již ve třetí minutě. Třiadvacetiletý rodák z Kladna se zničehonic skácel k ledu a upadl do bezvědomí.
Kluboví lékaři ho deset minut ošetřovali a poté převezli do nemocnice.

Podívejte se:

Tam později nabyl vědomí a ptal se na výsledek zápasu.Vedení Trashers dnes v krátkém prohlášení uvedlo, že mladý gólman utrpěl otřes mozku a bolí ho hlava. „Je ale plně při vědomí a daří se mu dobře. Zůstává v nemocnici a podrobí se dalším testům," napsali představitelé Atlanty na oficiálním webu.

Mezi třemi tyčemi nahradil Pavelce Chris Mason, který pak přiznal, že bylo zpočátku velmi těžké se na zápas koncentrovat. Už po necelé minutě také inkasoval první gól, u kterého asistoval Tomáš Fleischmann.

„Měl jsem velké problémy se soustředit. Když jsem dostal první branku, myšlenkami jsem byl u něho. Byl to nepříjemný pocit bezmoci," uvedl Mason.

Thrashers chtěli vybojovat pro českého gólmana vítězství a loni nejlepší tým základní části přehráli 4:2. Dvakrát překonal dalšího českého brankáře Michala Neuvirtha mladý útočník Evander Kane, který ještě v první části vyrovnal na 1:1, ve druhé třetině pak z trestného střílení zvýšil na 3:1.