reklama

Zažil jsem drsnější zápasy, diví se bek Mnichova kontumaci

Máme plno velkých a silných kluků, kteří hrají rádi fyzicky. Takhle obránce Mnichova na tour v Česku vysvětlil tvrdost svého týmu. Máme plno velkých a silných kluků, kteří hrají rádi fyzicky. Takhle obránce Mnichova na tour v Česku vysvětlil tvrdost svého týmu. autor: hc-slavia.cz
Obránce Mnichova o tvrdé hře svého týmu na přípravném tour po Česku: Máme plno velkých a silných kluků, kteří hrají rádi fyzicky.

Praha - Počínání hokejistů Mnichova na jejich turné po Česku, to je zatím pořádný rozruch. V pátek se kvůli jejich údajným zákeřným zákrokům nedohrál zápas ve Varech, v rukavičkách se rozhodně nehrálo ani v úterý na Slavii

Zkušený bek Andy Wozniewski nad tím ale stále kroutí hlavou. Hrával NHL za Toronto, Boston i St. Louis, prošel si i švýcarskou ligou. Zažil prostě drsnější zápasy, útěk Karlových Varů z ledu proto doteď nepochopil.

"Nejsem si úplně jistý, jestli se Vary v tom zápase rozhodly správně," přemýšlí v rozhovoru s českými novináři mohutný bek Mnichova, který sám rád tvrdí muziku na ledě.

"Máme tým plný velkých a silných kluků, rádi hrajeme fyzicky," vysvětluje.

Dnes bavorský klub zakončí své turné po Česku zápasem se Lvem Praha. Hraje se od 17:30 v pražské Tipsport aréně.

Můžete se ale ještě vrátit k tomu zápasu v Karlových Varech?
Já jsem nic takového v kariéře ještě neviděl. Hra se trochu přitvrdila poté, když jsme začali prohrávat o víc branek. Začali jsme dohrávat souboje a rozhodčímu se to trochu vymklo, na obě strany se mu pár výroků trochu nevydařilo.

Hráči Karlových Varů tvrdí, že jste je chtěli zranit...
Máme v týmu hodně velkých a silných kluků, hrajeme rádi fyzicky. To se někdy daří, někdy méně, někdy zase více sedíme na trestné lavici. Ale je to přípravný zápas a každý se chce trenérovi ukázat, často se to zkrátka trochu mydlí. 

Karlovy Vary ale utekly deset minut před koncem zápasu do kabin...
Nejsem si jistý, jestli se rozhodly správně. Nezdálo se mi, že by se zápas tak moc vymykal kontrole. Už jsem viděl o hodně drsnější duely.

Jste z Německa zvyklí na výrazně tvrdší hokej, než jaký hrajete teď na svém turné po Česku?
Určitě ano. Je to ale dáno tím, že v Německu působí daleko více hráčů z Ameriky, styl hry je tam úplně jiný. U vás je to daleko více o individuálních schopnostech a držení puku. 

Přijeli jste tady s vizitkou týmu, který porazil Omsk i Magnitogorsk, oba zápasy s Karlovými Vary (1:4) i se Slavii (1:5) jste jasně prohráli. Čím to je?
Byli jsme unavení, neměli jsme teď moc odpočinku, ale tak to během přípravy chodí (rozhovor vznikal těsně po utkání se Slavii. Hráči Mnichova nešli do sprch, ale k šedesátikilovým činkám, pozn. autora). Jsou to jen přípravné zápasy a ne vždycky jsou jejich výsledky důležité. My se chceme pořádně připravit na sezonu a udělat dobrou partu v týmu. 

reklama