reklama
13:00 • KHL - finále • 2. zápas
4:1
0:0, 3:0. 1:1
Metallurg Magnitogorsk - logo
Magnitogorsk
HC LEV Praha - logo
Lev Praha
  • 24. Potěchin (Juňkov, Těreščenko), 34. Zaripov (Lee, Mozjakin), 35. Kovář PP (Zaripov, Lee), 41. Mozjakin (Kovář)
  • 57. Azevedo (Mäenpää)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 2. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a Lva Praha. Utkání začíná v neděli ve 13 hodin SELČ.

Magnitogorsk - Lev Praha Foto: levpraha.cz

Připomeňme si, že Lev v pátečním úvodním zápase finále vyhrál v Magnitogorsku 3:0 a nejenže ukončil jeho sérii osmi vyhraných domácích zápasů v tomto play off, navíc nad ním vyhrál vůbec poprvé v historii, na pátý pokus. Více o zápase čtěte ZDE. Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE.

Podle obránce Martina Ševce, který vstřelil vítězný gól, rozhodlo o výhře Lva to, že se povedlo ubránit nejproduktivnější útok soutěže Mozjakin - Kovář - Zaripov. Více čtěte ZDE.

Zkušený kanadský trenér domácího týmu Mike Keenan by dnes měl vsadit na tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Pare, Potěchin, Grigorenko – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Malinovskij 

Metallurg Magnitogorsk - logo

Jeho finský protějšek Kari Jalonen podle všeho nasadí stejné formace jako do pátečního zápasu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Novotný, Azevedo, Zackrisson – Vrána, Sekáč, Thörnberg – Řepík, Kapanen, Ullström – Ridderwall, Cingel, Matai 

HC LEV Praha - logo

Utkání budou rozhodovat jako hlavní pánové Alexej Bělov Alexej a Eduard Odinš, na čarách jim budou pomáhat pánové Alexej Michel a Roman Šichanov.

Oba týmy už jsou na ledě, nyní zazní česká hymna, po ní jedna z místních pěvkyní zazpívá ruskou státní hymnu.

1.

Zápas začíná úvodním vhazováním mezi hole Jana Kováře a Jiřího Novotného.

2.

Ullström střílel z pravého kruhu, obránce Ibragimov však jeho střelu srazil mimo Košečkinovu bránu.

4.

Nejprve prověřil Vehanena od modré Antipin, poté si finský gólman poradil i s dělovkou Birjukova.

5.

Hraje se nahoru-dolů, za pět minut hry ještě nebylo utkání přerušeno. Nyní se dostával z pravé strany před Košečkina Řepík, ale poslal puk jen do jeho betonů.

6.

Dvě první velké šance pro Lva. Nejprve vyjel zpoza brány před Košečkina Matai, puk poté dorážel z bezprostřední blízkosti v obrovské šanci Cingel, ani on však Košečkina nepřekonal.

9.

První velká gólová šance také na straně Metallurgu. Paré obral o puk na útočné modré čáře Kapanena, vypálil z vrcholu kruhů, Vehanen však puk ukryl v lapačce.

11.

Nejprve vyrazil Košečkin Ševcovu střelu od modré čáry, poté pálil na druhé straně Birjukov z mezikruží, Vehanen však puk vykopl betonem.

13.

Lev má další velkou šanci na skórování. Justin Azevedo se parádně protáhl až mezi kruhy a trefil levou tyč Košečkinovy brány!

14.

Na druhé straně Vehanen vykopl střelu Juňkova zpoza obránce.

15.

Osala objel branku a přihrál puk před branku Vehanena, Mäenpää však stihl dotírajícího Parého odblokovat.

16.

Thörnberg vyzkoušel pozornost Košečkina střelou z vrcholu kruhu, ruský gólman však puk vykopl betonem.

17.

Metallurg měl největší šanci zápasu, první lajna Metallurgu zamotala hlavu obráncům Lva rychlou souhrou, Mozjakin se zjevil zcela sám po Kovářově přihrávce u pravé Vehanenovy tyče, ten však vynikajícím přesunutím a zásahem držadlem hole puk vytěsnil nad bránu.

20.

Hraje se poslední minuta úvodní třetiny.

reklama