ŽIVĚ Philadelphia - New Jersey 4:3, po prodloužení

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 4. 2012 23:37
Online přenos z prvního utkání semifinále Východní konference mezi Philadelphií a New Jersey.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše, u další online reportáže napočtenou.

- Philadelphia tedy v prvním zápase této série přetlačila New Jersey 4:3 a ujímá se vedení. Na dnešním vásledku se podílelo rovnou několik Čechů. Eliáš asistoval, Sýkora skóroval, ale hlavně Jakub Voráček, který si připsal dvě přihrávky.

65. Flyers vstřelili gól. Dannymu Brierovi byl rozhodující gól prostě souzený, když jeho střela zpoza kruhů zapadla do branky. Nutno říct, že velkou zásluhu na gólu měl Voráček, který vybojoval puk a Van Riemsdy, který Brodeurovi clonil.

64. Pořádná šavlovačka se strhla u Bryzgalova, který neměl puk pod kontrolou, nakonec ktouč skončil v rohu.

63. Domácí jsou v plném počtu. Jágr ještě z otočky vyzkoušel pozornost Brodeura, ten se ale nachytat nenechal.

63. Flyers vstřelili gól, ale nebyl jim uznaný, protože Briere usměrnil puk do sítě kopnutím.

62. Hartnell dostal perfektní přihrávku od Girouxe, jenže puk z jeho hokejky našel jen beton Brodeura.

61. Židlický vyhodil puk mimo hřiště a jde si sednout na dvě minuty. Flyers mohou rozhodnout v přesilovce.

61. Carle měl opravdu nabito, jeho bomba jen těsně minula bránu Jersey.

61. Začalo prodloužení.

- Flyers byli po většinu třetiny lepším týmem, jenže vstřelili pouze jeden gól, a protože Devils díky Petru Sýkorovi také, musí o vítězi prvního zápasu této série rozhodnout prodloužení.

60. Konec základní hrací doby.

60. Flyers se ještě snaží zvrátit vítězství na svou stranu.

59. Se střelou Simmondse si Brodeur poradil a oddrazil puk do rohu.

58. Giroux se snažil vypálit hned po vhazování, ale neuspěl.

57. Coburn našel krásně najetého Van Riemsdyka, který pak šel sám na Brodeura. Střelou zápěstím ale gólmana Ďáblů nepřekonal.

57. Oddechový čas si berou i hosté.

56. Bryzgalov se musel vytáhnout proti tvrdé střele Berniera i dorážce. Philadelphia už ale zase otáčí hru.

55. Hosté se ale také osmělili k útoku. Teď sledujeme skvělý hokej.

54. Vyrovnávací gól překvapivě nakopl domácí, kteří teď obléhají hostující svatyni.

53. Velká tlačenice před Brodeurem, nikdo z domácích hráčů ale nedokázal volný kotouč usměrnit do sítě.

52. Devils srovnávají na 3:3. Petr Sýkora využil ztráty puku domácích a pelášil na Bryzgalova. Rychlou střelou ho pak překonal mezi nohy.

52. Domácí si berou oddechový čas. Trenéři Philadelphie si tlaku hostů zřejmě všimli také.

51. New Jersey teď uvěznilo Letce v jejich třetině. Ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

50. Eliáš se snažil vybojovat puk za brankou Bryzgalova. Úspěšnější ale nakonec byli domácí hráči.

49. Flyers jsou teď lepším týmem, ale uklidňující gól se jim nedaří dát.

48. V závěru přesilovky měl ještě zajímavou šanci Jágr, který bekhendem dorážel vyraženou střelu. Minul ovšem z těsné blízkosti branku.

47. Parise spěchal na Bryzgalova, ale Timonen ho na poslední chvíli ubránil.

46. Giroux zakombinoval se Simmondsem a jen tak tak, že puk neskončil za přesouvajícím se Brodeurem.

46. Sýkora je dalším vyloučeným, tím pádem domácí hrají opět v početní výhodě.

45. Flyers vedou 3:2. Claude Giroux se prosazuje povedou přesilovkovou ranou, poté co mu od modré nabil Timonen.

45. Simonds zcela nepochopitelně netrefil prázdnou branku asi z metru.

44. Green odchází na trestnou lavici za hákování a Flyers mají k dispozici přesilovou hru.

43. Úvod třetí třetiny patří domácím. Brierův pokus pořádně protáhl hostujícího gólmana.

42. Coburnova dělovka trefila Brodeura přesně do hrudi. Jágrova formace si ale vytvořila zajímavý tlak.

41. Hartnellova střela na Brodeuara nedoletěla.

41. Začala třetí třetina.

- Domácí se v druhé třetině podstatně zlepšili. Odměnou jim bylo nejen vyrovnání ale i vedoucí gól Van Riemsdyka. Pak ale Ďáblové bleskově využili zkrácenou přesilovku a skóre je tak nerozhodné 2:2. Kdo nakonec urve zápas na svou stranu?

40. Skončila druhá třetina.

40. Giroux se na konci druhé třetiny objevil po boku Briera. Trenéři Flyers zřejmě trochu míchají útoky.

40. K zákroku přinutil Brodeura Courtier střelou od modré. Kotouč zůstal pod betony zkušeného gólmana.

38. Giroux po odrazu od mantinelu netrefil prázdnou branku. Pravdou je, že mu celou situaci hodně zkomplikoval bránící Bernier.

37. Na druhé straně musel zasahovat Brodeur. Nejen skóre, ale i hra se podstatně vyrovnala. Sledujeme šance u obou branek.

36. Aktivní Eliáš pálil těsně vedle.

35. Bryzgalov raději přikryl nahození od modré. Vhazovat se bude po jeho pravici.

34. Ďáblové vyrovnali na 2:2. Hosté využívají zkrácenou přesilovku. Eliáš se vrátil na led právě v čas, aby se zapojil do přesilovkové kombinace, na jejíž konci nahrál Parise do jasné šance Travisu Zajacovi, který procedil puk přes betony Bryzgalova.

34. Vyloučení i na straně Flyers znamená, že se bude hrát ve čtyřech.

33. První přesilovková formace Flyers v čele s Voráčkem si vytvořila střelecké příležitosti, ale žádná z nich nemířila přímo na branku.

32. Eliáš fauloval Wellwooda, který se vracel z trestné lavice. A domácí budou hrát v početní převaze.

32. Ďáblové přesilovku sehráli dobře vytvořili si tlak, ale k vyrovnání to nevedlo. Flyers jsou kompletní.

31. Obrovský závar před Bryzgalovem. Domácí gólman ale odolal a Letci se osvobozují.

30. Wellwood na trestné lavici. Jersey má přesilovou hru.

30. Parise měl na holi vyrovnání. Ale bryzgalova nepřekonal.

29. Flyers vedou 2:1. I v druhém gólu měl prsty Voráček, který forčekoval Brodeura za brankou při rozehrávce, ten tak naspěroval kotouč přímo na hokejku Briera, který se ještě do odkryté sítě netrefil, ale James Van Riemsdyk už ano.

29. Flyers vyrovnali na 1:1. Další česká asistence při gólu. Voráček skvěle vyslal do úniku Dannyho Briera a ten překonal gólmana Jersey střelou k tyči.

28. Před Brodeurem je ale stále živo. Opět muset vytasit těžký zákrok.

27. Jágr si nerozumněl s Girouxem a Flyers tak ztratili pásmo.

26. Flyers zlepšili pohyb a hned je to znát.

25. Talbot nechal vyniknout lapačku Brodeura, když si najel mezi kruhy a vystřelil. Semafor hostujícího gólmana domácí fanoušky asi příliš nepotěšil.

24. Jágr na sebe natáhl dva hráče a jednoruč si hokejou přidržoval puk. Nakonec přesile ale podlehl a přišel o kotouč.

23. Sledujeme nepřesnou kombinaci na obou stranách. Zakázané uvolnění hostů.

22. Trma vrma v brankovišti Bryzgalova. Domácí obránci ale složitou situaci uhasili.

21. Druhá třetina začala.

- První část potvrdila, že tahle série asi nebude taková přestřelka jako bitva Letců s Tučňáky. Ďáblové hrají mnohem zodpovědněji směrem dozadu a dnes jim vyšel i úvod zápasu. V něm na domácí vlétli a vytěžli i jeden gól, když Eliáš našel volného Parise. V druhé polovině první třetiny se hra trochu vyrovnala a několik těžkých zákroků musel předvést i Brodeur. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.

20. Skončila první třetina.

20. Třetina se dohrává ve středním pásmu.

19. Ani druhá přesilovková formace není o moc úspěšnější. V monetě, kdy už se vrátka se Židlickým otevírala, vystřelil Giroux, Brodeur ale vyrazil do rohu.

18. A znovu musí Letci začínat až od vlastní branky. Tahle přesilovka je zatím hodně nepovedená.

17. Hosté začali oslabení dobře. Vyhodili a ještě Parise přinutil Bryzgalova přerušit hru.

17. Židlický fauloval a Flyers budou mít druhou početní výhodu.

16. Philadephie se ale zvedla a opět vířila kolem Brodeura. Ten proto raději přerušil hru.

15. Na druhé straně zahrozili Devils. Střelec prvního gólu opět vyslal nebezpečný projektyl na Bryzgalova. Tentokrát puk v síti nekončí.

14. Velká šance Flyers. Courtier potáhl puk kolem Brodeuar a vystřelil z úhlu. Gólman Jersey si ale počínal jako tygr a pokryl i následné dorážky.

13. Na konci přesilovky se dostala česká 68 ke střele. Nepatřila ovšem k těm povedeným a hosté se ubránili.

12. Jágr se snažil v obklíčení přihrát před branku. Dva protihráči ho ale skřípli u mantinelu a puk už letí do středního pásma.

12. Domácí ale nejsou schopní udržet se v pásmu a rozjet kombinaci.

11. Salvador odchází na trestnou lavici. Flyers mají k dispozici první přesilovou hru.

10. Po delší době se hrálo také před Brodeurem. Ale k první střele na něj to stále nevedlo.

9. Devils svýrají Letce jako při přesilovce. Bryzgalov se v první třetině opravdu zapotí.

8. Hosté dostali pod tlak Jágrovu formaci. Střelu Židlického schytal Hartnell do kolene a horko těžko se zvedá.

7. Další zákrok Bryzgalova. Jersey je zatím rozhodně lepším týmem. Flyers si zatím vůbec nic nevypracovali.

7. Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

5. Eliáš opět úřadoval, nahazoval puk na Bryzgalova, před kterým hlídkovali dva hráči v bílém. Puk se ale od gólmana Flyers odrazil pryč z dosahu útočníků Devils.

5. Voráček přesekl hůl Židlickému a to se trestá. Hosté si zahrají přesilovku.

4. New Jersey vstřelilo gól. Eliáš našel zpoza branky volného Zacha Parise a ten se nemýlil. Hosté se ujali vedení.

2. Spolupráce Jágra s Girouxem chvíli hostující obraně motala hlavu. Nakonec je ale puk stejně ve středním pásmu.

1. První české střetnutí. Jágra v průniku zastavil Židlický.

1. Utkání začalo.

Sestava New Jersey Devils: Brodeur - Fayne, Greene, Židlický, Salvador, Harrold, Volčenkov - Kovalčuk, Zajac, Parise - Zubrus, Eliáš, Sýkora - Clarkson, Henrique, Ponikarovsky - Bernier, Gionta, Carter

Sestava Philadelphia Flyers: Bryzgalov - Carle, Timonen, Kubina, Coburn, Gustafsson, Lilja - Jágr, Giroux, Hartnell - Simmonds, Briere, Schenn - Voráček, Van Riemsdyk, Read - Wellwood, Couturier, Talbot

- Devils v minulé sérii vyřadili Floridu až v rozhodujícím sedmém zápase. Souboj s vítězem jihovýchodní divize nebyl snadný a byl vyrovnaný až do poslední minuty. Postupující gól Jersey totiž padl až v druhé třetině prodloužení. Uvidíme, jak vyrovnaná bitva to bude dnes.

- Připomeňme si prozatimní cestu obou soupeřů. Protivníka Flyers z prvního kola asi všichni fanoušci znají. Tým okolo Jaromíra Jágra narazil na Pittsburgh a byla to opravdová přestřelka. Philadelphia vstřelila v průměru 5 gólů na zápas a vyhrála sérii 4:2. Ovšem Ďáblové z Jersey rozhodně nepatří mezi týmy s děravou obranou a už vůbec ne špatným gólmanem. Zkušený Martin Brodeur patří mezi nejlepší brankaře NHL.

- Další spektakulární série play off NHL začíná. Proti sobě se postaví Kubina, Voráček a Jágr na jedné straně a na druhé Eliáš, Sýkora a Židlický. Z českého pohledu hodně zajímavé druhé kolo vyřazovací části. Philadelphia dnes poprvé vyzve na svém ledě New Jersey.

- Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z prvního utkání semifinále Východní konference mezi Philadelphií Flyers a New Jersey Devils. Zápas začíná ve 21:00.