3:2
Pardubice
6. Forman (Přibyl, Milam), 38. Broš, 46. Tenkrát (Hlinka, Kočí)
15. Brendl (Zohorna), 24. Krejčí (Kolář, Hemský)

Dobrý večer, vítejte u online reportáže ze zápasu 12. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Spartou a Pardubicemi. Utkání v Holešovické Tipsport aréně začne v 17:00.

Hokejista Pardubic Radovan Somík se raduje z gólu v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Kladnem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Oba týmy dnes do utkání vstupují ve zcela rozdílném rozpoložení. Domácí Sparta už devět v zápasů v řadě nevyhrála, přičemž sedm z těchto devíti utkání prohrála o jediný gól. Naposledy Pražané padli ve Vítkovicích, kde prohráli v pátek 2:3 (referát zde). K lepším výsledkům zatím Spartě nepomohla ani trenérská rošáda (Richarda Žemličku vystřídal Václav Sýkora), ani hráčské změny (příchody Sičáka či T. Rachůnka, naopak odchod bratří Treillů) či přesuny ve vedení (Petra Břízu v pozici generálního manažera nahradil Normunds Sejejs).

Naopak Pardubice už se po mizerném startu do sezony (pět proher v šesti úvodních zápasech sezoně) zvedly, a s výjimkou jediného zápasu (shodou okolností taktéž prohry 2:3 ve Vítkovicích), ve všech zbývajících duelech bodovaly. V posledním kole pak jako první tým v sezoně dokázaly porazit v základní hrací době Kometu Brno (5:3).

Hokejový brankář Pardubic Martin Růžička (vpravo) v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Kladnem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Sestava Pardubic: Salfický - Benák, Kolář, Píša, Kočí, Ďaloga, Kindl, Vašíček – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Beech, Somík – Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Semorád, Cetkovský, Nosek - Šagát.

Sestava Sparty: Neuvirth - Sičák, KočíMilam, KrstevGawryletz, Philipp, Hořava - Ton, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, Hlinka, T. Rachůnek - Jánský,  Foster, Vantuch - Bahenský, Forman, Přibyl - Simon.

Rozhodčí

Fraňo, Hodek - Beneš, Štofa

Oba týmy už vyjíždějí na led, utkání co nevidět začne.

3.

Současná brankářská jednička Pardubic Dušan Salfický musela hned na úvod čelit třem střelám v krátkém sledu.

5.

První dva zákroky si připsal v zatím opatrném úvodu z obou stran i sparťanský brankář Neuvirth.

5:43

Sparta vede 1:0! Po opatrném začátku udeřili sparťané jako blesk z čistého nebe. Prosadila se čtvrtá útočná lajna mladíků domácího týmu, Daniel Přibyl poslal žabkou poslal puk před bránu rozjetému MIROSLAVU FORMANOVI, který bekhendovou střelou překonal Salfického mezi betony. Druhou asistenci si připsal Troy Milam.

Sparťanský kotel hned po gólu začal skandovat vzkaz rozhodčím Pískej konec.

8.

Opět je aktivní čtvrtá sparťanská lajna, Přibylovu bombu z levého kruhu vyrazil ramenem Salfický, k odraženému puku se dostal Forman, který byl faulován.

8.

Za nedovolené bránění je vyloučen JAN BUCHTELE.

10.

Sparta si v přesilové hře nevytvořila vůbec nic, Buchtele je na ledě.

11.

Pardubice mohly vyrovnat, k udraženému puku se dostal Jan Starý, Neuvirth se však stihnul přemístit a jeho střelu vykopl betonem.

12.

I Pardubice si zahrají první přesilovku. Za vražení Cetkovského na hrazení je vyloučen DAVID KOČÍ.

12.

Pardubice si rychle měnily puk, Brendl nabil na levý kruh Somíkovi, jeho střelu z první do šibenice však ramenem vytáhl mimo bránu Neuvirth.

14.

Další šanci už si Východočeši v přesilovce nevypracovali, Kočí je na ledě.

14:14

Pardubice vyrovnávají na 1:1! Tomáš Zohorna našel mezi kruhy neobsazeného PAVLA BRENDLA, kterému se střela zápěstím sice nepovedla, ale možná právě kvůli tomu skončila přesně v šibenici Neuvirthovy brány.

18.

Sparta mohla jít do vedení. Gawryletzovo nahození od modré sklepl Foster ze vzduchu těsně mimo Salfického bránu.

20.

Také Východočeši se mohli dostat v závěru třetiny do vedení, Somík však z levého kruhu odkrytou bránu netrefil.

20.

Skončila první třetina.

V první třetiě byla převaha na straně Východočechů, svědčí o tom i počet střel na bránu (6:14). Přesto je stav vyrovnaný.

21.

Začal druhá třetina.

22.

Pardubice si zahrají přesilovku. Za hákování je vyloučen LUKÁŠ VANTUCH.

23:23

Pardubice využívají a dostávají se do vedení - 1:2. Krejčího lajna na jeden dotek rozebrala čtveřici sparťanských hráčů. Aleš Hemský zpoza brány nabil na modrou Janu Kolářovi, ten z první posunul puk na levý kruh DAVIDU KREJČÍMU, a ten trefil odkrytou bránu přesně.

Nová pardubická posila David Krejčí se v novém dresu uvedla na výbornou
Nová pardubická posila David Krejčí se v novém dresu uvedla na výbornou | Foto: Česká televize
25.

Sparta mohla vzápětí vyrovnat, Bahenského střelu z mezikruží však Salfický vyrazil.

31.

Salfický znovu drží Pardubice nad vodou. Bahenského střelu zápěstím z mezikruží vykopl špičkou betonu.

33.

Sparta teď rozpoutala doslova drtivý tlak před Salfickým, ten si však poradil i se střelou ještě nedávno spoluhráče Sičáka od modré, kterou vyrazil maskou.

33.

A další obrovská šance Sparty, po chybě v pardubiceké rozehrávce jel z levé strany sám na Salfického Jánský, branku však střelou švihem přestřelil.

36.

Pardubice si zahrají dvojnásobnou přesilovku. Za vysokou hůl jde na čtyři minuty na trestnou lavici JAROSLAV HLINKA.

37.

Bartek hledal před bránou Beeche, ten ale ani nadvakrát puk přes Neuvirthovy betony neprocedil.

37:46

Sparta v oslabení vyrovnává - 2:2. Navrátilec do sparťanské sestavy a kapitán domácího týmu MICHAL BROŠ nejprve vyhodil z vlastní třetiny puk, vybojoval jej před bránou Salfického a střelou mezi betony překonal pardubického brankáře.

Hokejista klubu HC Sparta Praha Michal Broš v prvním kole hokejové Tipsport extraligy 2012/13 s Energií Karlovy Vary. | Foto: CPA - Eduard Erben
40.

Pardubice ve čtyřminutové přesilovce prakticky neměly šanci, naopak samy inkasovaly. Vyloučený Hlinka je na ledě.

40.

Skončila druhá třetina.

Sparta vyrovnala s Pardubicemi ve druhé třetině krok, a to jak ve skóre, tak ve střelách. Salfický musel čelit ve druhé části 13 střelám, Neuvirth čtrnácti.

41.

Začala třetí třetina.

43.

Začátek třetí třetiny je stejně opatrný jako v té první, hraje se především v rozích kluziště.

45:26

Sparta jde do vedení - 3:2. Ve stejné minutě jako v první třetině a prakticky stejným způsobem se Sparta opět ujímá vedení. Tentokrát žabkou z levé strany poslal puk před bránu Jaroslav Hlinka, u levé tyče si puk dojel PETR TENKRÁT, a pod rukou překonal Salfického.

Hokejista Sparty Petr Tenkrát v přípravném utkání mezi Spartou Praha a pražským Lvem před sezónou 2012/13. | Foto: Lenka Rybaříková
49.

Sparta si zahraje přesilovku. Za podražení jde na trestnou lavici TOMÁŠ ZOHORNA.

51.

Sparta si v přesilovce žádnou vážnější gólovou šanci nevytvořila, Zohorna je na ledě.

51.

Vantuch při přečíslení 3:2 vystřelil z mezikruží, jeho bombu však Salfický vykopl mimo bránu.

54.

Bude se vylučovat, za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni na 2+2 minuty pardubický obránce VÁCLAV BENÁK a útočník Sparty LUKÁŠ VANTUCH.

54.

Sparta si zahraje přesilovku 5 na 4, za nesportovní chování pardubické střídačky jde na trestnou lavici PAVEL BRENDL.

56.

Brendl je na ledě, Sparta se v přesilovce vůbec k ničemu nedostala.

59.

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

Bartek měl dvě velké šance, Neuvirth jej ale dvakrát z bezprostřední blízkosti vychytal.

60.

Zdá se, že je rozhodnuto. Za příliš mnoho hráčů na ledě odchází na trestnou lavici pardubický PAVEL BRENDL.

60.

Pardubice, které odvolaly brankáře, měly deset sekund před koncem velkou šanci na vyrovnání. Hemský se dostal snadno do útočného pásma, jeho bekhendovou střelu však vyrážečkou poslal mimo branku.

60.

Je konec, Sparta vyhrává 3:2 a po devíti prohrách v řadě se konečně raduje z bodového zisku.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z hokeje se těsím na shledanou.