reklama
15:30 • MS v hokeji • Zápas o třetí místo
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
Česko. Vlajka
Česko
Švédsko. Vlajka
Švédsko
  • 5. Lindström (Möller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu o třetí místo na mistrovství světa mezi Českem a Švédskem. Utkání začíná v 15:30.

Zápasy o bronz jsou vždy o tom, který ze soupeřů se lépe popasuje se semifinálovou porážkou a který také lépe vstřebá únavu.

Češi neměli před dnešním zápasem ani 24 hodin odpočinku, proto také kouč Růžička zrušil ranní rozbruslení. A co se týče zklamání? To může být na obou stranách podobné - ani Češi proti Finům, ani Švédi proti Rusům neodehráli dobré zápasy a o jejich porážkách tak nějak nebylo pochyb.

Favority - alespoň dle sázkařů - jsou Seveřané, stále ještě úřadující mistři světa. Na Švédy si můžete vsadit s kurzem 1,9 ku 1, na Čechy pak 3,65 ku 1. Oba celky se utkaly už v základní skupině a tehdy slavili po výsledku 4:3 na samostatné zápasy Švédové. Mimochodem to byl jediný zápas, ve které Jágr a spol. hráli v dresech s motivem státní vlajky - reportáž ZDE!

Česko - Švédsko: Backlund a Novotný Česko - Švédsko: Backlund a Novotný | Foto: Roman Kučera

Pojďme na pár ohlasů z české kabiny po nepovedeném semifinále s Finy - jako první se k porážce 0:3 vyjádřil kapitán Tomáš Rolinek ZDE!

 

„Vůbec to nebyl dobrý výkon. Kdyby Saša Salák nechytil pár tutovek navíc, bylo to ještě horší. Tohle nebyl zápas, po kterém bychom měli hrát finále,“ nehledal výmluvy mladík Tomáš Hertl. Celý rozhovor si přečtěte ZDE!

MS 2014, Česko - USA: Tomáš Hertl slaví gól Tomas Hertl of the Czech Republic celebrates his goal against the U.S. during their men's ice hockey World Championship quarter-final game at Chizhovka Arena in Minsk May | Foto: Reuters

To legendární Jaromír Jágr mluvit nechtěl vůbec. Co si ale o zápase myslel a jak jej porážka štvala, dokázal už v průběhu třetí třetiny při svém vyloučení. Video si můžete prohlédnout ZDE!

A právě hvězdná osmašedesátka byla dle kouče Vladimíra Růžičky jediným, kdo se rval o výsledek. Rozhovor se zklamaným koučem českého národního týmu si můžete přečíst ZDE!

Vladimír Růžička na MS v Minsku 2014 Vladimír Růžička na MS v Minsku 2014 | Foto: ČTK

A ještě jeden ohlas. „Všichni jsme věřili, že můžeme do finále. Jenže tomu něco chybělo. Bylo to divné,“ prohlásil po zpackaném semifinále kanonýr Roman Červenka. Celý rozhovor s ním naleznete ZDE!

ROZHODČÍ: Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Suominen (FIN), Valach (SVK).

SESTAVA ŠVÉDSKA:

Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Erixon, Gustafsson, Burström, Andersen, Nygren – Lindtröm, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist, Ericsson, Axelsson – Hjalmarsson, Sjögren, Rasmussen – Danielsson.

SESTAVA ČESKA:

Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Červenka, Novotný, Jágr – Sobotka, Klepiš, Hertl – Hudler, Zaťovič, Sekáč – Jan Kovář, Rolinek, Vondrka – Růžička.

15:20

Do zápasu chybí deset minut, oba týmy mají za sebou rozbruslení. Jak si myslíte vy, že dopadne?

15:26

Češi již čekají na nástup na led...

15:28

Jak Češi, tak Švédi jsou již na ledě. Stejně jako v prvním souboji, nastoupili Rolinek a spol. v dresech s národní trikolorou. Švédi ve své tradiční kombinaci - žluté dresy, modré kraťasy.

00:01

Úvodní buly zápasu bylo vhozeno.

1.

Červenka nepropálil Nilssonovu vyrážečku.

3.

Na ledě už i čtvrtá česká pětka. Růžičkovi svěřenci jsou zatím výrazně aktivnější.

4.

Češi lépe střídali, Jágr vypálil po přihrávce Červenky golfákem, Nilsson kotouč v náruči udržel.

04:28

GÓÓÓL!!! Švédové vedou! Lindström nahodil po vyhraném buly kotouč z nulového úhlu do brankoviště, kam si za záda Saláka srazil Zámorský. Ukázková teč, bohužel do špatné branky.

Sport
Sport
25. 5. 2014
reklama