Zklamaný střelec Čajánek: Měli jsme vyhrát i bez Jágra

6. 2. 2009 7:00
Čajánkovy dva góly na Finy nestačily
Niko Kapanen takto v 52. minutě překonal brankáře Miroslava Kopřivu a změnil skóre na 3:4 v neprospěch Čechů. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - "Jágr? O tom nepadla v kabině ani zmínka," prohlásil po prohraném zápase s Finskem český hokejista Petr Čajánek.

Právě Jaromír Jágr měl být největším lákadlem úvodního střetnutí Švédských hokejových her, které česká reprezentace sehrála v pražské O2 Areně. Jenže hvězda Omsku dostala chřipku a Růžičkův tým nakonec neposílila.

Ale avizovaná účast nejlepšího Evropana v dějinách NHL nalákala do domácího stánku Slavie úctyhodnou návštěvu více než 16 000 fanoušků.

"Mrzí mě, že jsme to dneska nezvládli," litoval Čajánek skvělé diváky, kteří odcházeli zklamaní po prohře 3:5. "Všem fanouškům bych chtěl hrozně poděkovat," prohlásil střelec dvou gólů.

Česko zničily přesilovky

Češi nad Finskem i díky jeho zásahům třikrát vedli, nakonec ale odešli poraženi. Především kvůli absolutně rozdílným přesilovkám obou týmů.

"Oslabení musíme rozhodně zlepšit, to jsme nehráli dobře," uvědomoval si útočník ruského Dynama Moskva. Češi inkasovali v početní nevýhodě hned čtyřikrát, zatímco jejich přesilovky příliš nebezpečné nebyly.

"Finům se to vždycky nějak poodráželo, ale my jsme v přesilovce nemohli nic vymyslet," dodává Čajánek. Ten svým druhým gólem upravil v závěru druhé třetiny na 3:2, jenže domácí výběr vůbec nezvládl třetí část, ve které dostal tři branky.

Čtěte více: Reprezentant Hlinka smutní. Chtěl si zahrát vedle Jágra

"Herně to nebylo nejlepší, ale měli jsme to dobře rozehrané," litoval Čajánek nadějného vývoje zápasu.

Kapitán týmu i přes pět inkasovaných branek nezapomněl pochválit kladenského gólmana Kopřivu. "Vůbec jsme mu to neulehčili, měl hodně práce a zaslouží si absolutorium," vyzdvihl výkon muže s maskou Čajánek.

A nelitovali Češi, že se museli před vyprodanou O2 Arenou obejít bez Jaromíra Jágra? "V kabině o tom nepadla ani zmínka. Přijeli jsme hrát hokej a tohle jsme vůbec neřešili," prohlásil rezolutně Petr Čajánek.