reklama

Kateřina ustála obrovský tlak, chválil Emmons trenér

Kateřina Emmons Kateřina Emmons autor: Reuters
První zlatá medaile z Pekingu putuje do Česka

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - Lepší start si třináctičlenná výprava českých střelců nemohla představit. V prvním závodě nejen střelecké soutěže, ale celé olympiády, získala zlato ve střelbě ze vzduchové pušky Kateřina Emmons.

Patřila sice k favoritkám, ale zdaleka nebyla jedinou vážnou adeptkou na první místo.

"Jsme strašně šťastní, protože Kateřina po celý rok podávala výborné výkony a pohybovala se ve špičce. Teď se dokázala připravit na nejdůležitější závod a dokázala obrovský tlak fantasticky ustát," řekl Aktuálně.cz trenér českých střelců Vladislav Šaňák.

Dále čtěte: Fantazie: Češka Emmons má olympijské zlato!

Krátce před polednem pekingského času, když v Čechách ještě nesvítalo, vypukla v českém týmu velká radost. Ustát závod bylo opravdu složité, hlavní favoritkou totiž byla obhájkyně zlata Tu Li z Číny.

Domácí fanoušci vytvořili výbornou atmosféru. "Obzvláště nás těší, že to je vlastně otevírací medaile celé olympiády a že ji získalo Česko. A navíc Kateřina zlepšila rekord," dodal Šaňák.

Podle něj to pro výpravu nemusí být medaile poslední.

"Rádi bychom ještě získali nějakou medaili, ale předpovědět se nedá nic. Jsme pověrčiví a nechceme to zakřiknout. Šanci na finále tam myslím ještě máme, tak třeba se dočkáme ještě další medaile," uzavřel.

Rozhovor s Kateřinou Emmons přineseme odpoledne.

reklama