reklama

Po IndyCar a Le Mans další výzva? Alonso si vyzkoušel vítězný vůz Rallye Dakar

Fernando Alonso při testech Toyoty Hilux pro Rallye Dakar. Fernando Alonso při testech Toyoty Hilux pro Rallye Dakar. autor: Toyota Gazoo Racing
Bývalý mistr světa formule 1 Fernando Alonso si při testech v Jihoafrické republice vyzkoušel pick-up Toyota Hilux, s nímž letos Katařan Násir Attíja vyhrál kategorii automobilů na Rallye Dakar. Španělský jezdec se testování zúčastnil společně s bývalým dakarským šampionem Ginielem de Villiersem.

Sedmatřicetiletý Alonso ukončil po uplynulé sezoně kariéru ve formuli 1 a letos se chce soustředit na zisk prestižní motoristické trojkoruny. K vítězství v Monaku ve formuli 1 a ve vytrvalostním závodu 24 hodin v Le Mans potřebuje přidat triumf v závodu 500 mil v Indianapolis.

Do budoucna uvažuje o tom, že by vyzkoušel i start v Rallye Dakar. "Bylo skvělé vyzkoušet si jiné auto a přístup k závodění v motorismu," napsal Alonso na twitteru a dodal, že ho zaujalo, kolik ran stroje schytají, když zdolávají kameny a terénní nerovnosti.

Nostalgie, nadupané speciály i neplánovaná ohnivá show. To bylo letošní Dakar Setkání Nostalgie, nadupané speciály i neplánovaná ohnivá show. To bylo letošní Dakar Setkání Prohlédněte zde

reklama