reklama

Druhý závod formule 1 v Sáchiru určitě nevyhraje Hamilton. Nepojede, má covid

Lewis Hamilton. Lewis Hamilton. autor: Reuters
V nedělní Velké ceně Sáchiru formule 1 bude chybět už jistý mistr světa Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu měl pozitivní test na covid-19.

Sedminásobný světový šampion byl podle oficiálního vyhlášení Mezinárodní automobilové federace (FIA) umístěn do izolace a nyní se zkoumají jeho kontakty. Závodník má zatím lehký průběh nemoci.

"Mezinárodní automobilové federace Mercedes-AMG Petronas F1 Team mohou potvrdit, že během povinných předzávodních PCR testů před Grand Prix Sáchiru byl Lewis Hamilton pozitivně testován na covid-19," stojí v úterním komuniké FIA.

Pozitivní test britského pilota by neměl v žádném případě ohrozit konání závodu. "Podle koronavirových protokolů a doporučení místních zdravotnických autorit je nyní v izolaci. Byly zjištěny všechny jeho kontakty. Tyto postupy zajistí, že celá situace nebude mít širší dopad na víkendovou akci," dodali zástupci Mezinárodní automobilové federace.

Náhradu za svoji jedničku tým Mercedes oznámí "v pravý čas". K dispozici má rezervní piloty Stoffela Vandoorna z Belgie a Mexičana Estebana Gutiérreze.

Hamilton je už druhým ze stálých pilotů, kteří budou v GP Sáchiru chybět. Kvůli zotavování z následků divoké havárie z předchozí Velké ceny Bahrajnu nepojede jezdec Haasu Romain Grosjean. Toho nahradí nováček Pietro Fittipaldi.

Závod F1 v Bahrajnu přerušila hrozivá Grosjeanova nehoda Associated Press |  01:00
reklama