reklama

Ferrari chystá ´úžasný obrat´. Ale v Číně čeká problémy

Fernando Alonso. Loni bojoval o titul, letos se mu zatím příliš nevede. Fernando Alonso. Loni bojoval o titul, letos se mu zatím příliš nevede. autor: Reuters
Velká cena Číny prý ale bude obtížná

Šanghaj - Dva závody, žádné umístění na pódiu a k tomu průběžné třetí místo v poháru konstruktérů za hubených 36 bodů. Tak by se dal shrnout nečekaně vlažný start motoristické stáje Ferrari do letošního ročníku formule 1. A nelichotivých výsledků si jsou vědomi i nejvyšší bossové Scuderie.

"Rozhodně nejsem spokojený s tím, jak jsme tuhle sezonu začali," prohlašuje šéf Ferrari Luca di Montezemolo. "Věřím ale našim lidem, kteří vědí jak se chovat, když jde do tuhého."

Vždy ambiciózní celek z Maranella, kterému loni unikl titul mezi prsty a letos by toto zaváhání chtěl napravit, tak má před následujícími závody těžký úkol vrátit se na přední příčky. Tam ale momentálně kraluje Red Bull a především úřadující šampion Sebastian Vettel, jenž vyhrál první dva závody sezony.

Čtěte také:

Charouz: Vettel zvítězí i v Číně. A Ferrari má problém
VIDEO Létající formule. Byl to zkrat, říká Rus Petrov
Suverénní Vettel nenašel přemožitele ani v Malajsii

"Jsem si jistý, že předvedeme úžasný obrat. Všichni na tom tvrdě pracují a já našim lidem i jejich schopnostem věřím. Myslím si, že doba, kdy jsme doufali nanejvýš v umístění na pódiu, brzy skončí," dodal Montezemolo.

Pravdou ovšem zůstává, že Ferrari má stále potíže, a to především v kvalifikacích, kde se nedokáže umístit na předních pozicích.

Tím pádem startuje do závodu z horších pozic, odkud se těžko dostává na přední příčky, i když v závodě monopost Ferrari o tolik za ostatními nezaostává, jak se ukázalo v Sepangu.

montezemolo ferrari Luca di Montezemolo, šéf Ferrari. Foto: Reuters

Nejlepším letošním výsledkem Ferrari tak zatím bylo čtvrté místo Fernanda Alonsa ze závodu v Melbourne. Loni přitom Ferrari hned v úvodním závodě (v Bahrajnu) získalo ceněný "double".

Je také otázkou, zdali "úžasný zvrat" může přijít již tento víkend, kdy se v Šanghaji jede třetí závod letošního ročníku. Na technické úpravy totiž inženýrům zbyde jen několik dní, a tak se spíše dá čekat, že problémy budou provázet Ferrari i nyní.

"Doufám, že se zlepšíme, obzvlášť v kvalifikaci, ale počítám, že to budě těžké," souhlasí Montezemolo, podle kterého se největší změny projeví až při GP Turecka na začátku května. "Asi to nepůjde otočit během jediného týdne."

Velká cena Číny startuje v Šanghaji již v pátek nad ránem prvními tréninky, samotný závod se jede v neděli od devíti hodin SELČ.

Šampaňské opět stříkalo na Vettelovu hlavu. Mladý Němec vyhrál v Malajsii Šampaňské opět stříkalo na Vettelovu hlavu. Mladý Němec vyhrál v Malajsii Prohlédněte zde

reklama