reklama

Kvalifikace formule 1 v Maďarska patřila Mercedesům. Těm černým i růžovým

Lewis Hamilton v Mercedesu při kvalifikaci na GP Maďarska 2020 Lewis Hamilton v Mercedesu při kvalifikaci na GP Maďarska 2020 autor: Reuters
Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1 před týmovým kolegou Valtterim Bottasem.

"Musím se štípnout. Musím poděkovat mnoha lidem. Valtteri to nikdy neusnadňuje," nechtěl obhájce titulu věřit tomu, že vyhrál už 90. kvalifikaci v kariéře.

Za dvojicí vozů týmu, který letos vsadil na černou barvu, skončili Lance Stroll a Sergio Pérez v Racing Pointu. "Auto dneska jelo jako ďas," liboval si Kanaďan Stroll.

Těm se v pedoku F1 přezdívá "růžové Mercedesy", protože vypadají jako kopie vozu z Brackley. Renault dokonce na Racing Point podal protest za to, že používá od Mercedesu i takové součástky, které si musí navrhnout a vyrobit každá stáj sama.

Třetí řada bude patřit týmu Ferrari v pořadí Sebastian Vettel, Charles Leclerc. Max Verstappen v Red Bullu skončil až sedmý.

Velká cena Maďarska startuje v neděli 19. července v 15:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.

Výsledky kvalifikace:

reklama