reklama

Felipe Massa po čtrnácti letech skončí ve formuli 1

Felipe Massa Felipe Massa autor: Reuters
Pětatřicetiletý brazilský pilot Felipe Massa ve čtvrtek oznámil, že po této sezoně ve formuli 1 skončí. V elitní motoristické soutěži působil od roku 2002, letos jezdí za Williams, se kterým posbíral ve 13 závodech 39 bodů a okupuje průběžnou desátou příčku v pořadí pilotů. Během své kariéry zasáhl Massa do 242 závodů, z nichž 11 vyhrál. Do konce současného ročníku zbývá osm závodů, včetně nadcházející Velké ceny Itálie.

Monza - Bývalý vicemistr světa formule 1 Felipe Massapo sezoně ukončí kariéru. Pětatřicetiletému brazilskému jezdci, který absolvuje čtrnáctou sezonu ve světovém šampionátu, vyprší smlouva s Williamsem.

Plánovaný odchod ze seriálu F1 oznámil symbolicky v Monze, stejně jako před deseti lety legendární Němec Michael Schumacher, který tím umožnil Massovi pokračovat v angažmá ve Ferrari.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

"Jediná možnost pro mě byla, že on skončí. Rozhodl se dát mi tuhle šanci. Itálie je mým druhým domovem, miluju ji a oznámit to tady má svůj význam," řekl Massa.

V barvách Ferrari vybojoval v letech 2006 až 2008 jedenáct vítězství. Před deseti lety skončil v šampionátu třetí a dva roky poté se stal vicemistrem světa za Britem Lewisem Hamiltonem, za kterým zaostal o jediný bod.

V roce 2009 utrpěl v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska těžké zranění hlavy, do které ho zasáhla pružina uvolněná z vozu krajana Rubense Barrichella. Dokázal se však zotavit. Ve Ferrari strávil osm let, nyní jezdí třetí sezonu za Williams. V letošní sezoně dojel nejlépe dvakrát pátý, v průběžném pořadí mu patří desátá příčka.

reklama