reklama

Konec ostrovní pýchy? Formule 1 se v Silverstonu pojede v roce 2019 nejspíš naposledy

Okruh v britském Silverstone. Okruh v britském Silverstone. autor: Reuters
Nový majitel britské trati už nemá zájem organizovat prodělečnou Grand Prix formule 1.

Silverstone - Nový majitel okruhu v Silverstone, Britský klub závodních jezdců (BRDC), aktivoval výstupní klauzuli v kontraktu na pořádání Velké ceny Británie formule 1. Poslední britská Grand Prix by se zde měla jet za dva roky.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Důvodem je finanční neúnosnost pořádání závodu. Podle agentury Reuters sice majitelé práv k F1 nabídli, že příštích pět let sami uhradí ztráty ve výši 2 až 3 milionů liber ročně, ale na to zástupci BRDC nepřistoupili. Úmysl opustit kalendář světového šampionátu oznámili jen pár dní před pořádáním letošního závodu, který startuje tuto neděli v 14:00 hodin.

Okruh umístěný severozápadně od Londýna patří k neslavnějším závodním tratím světa. Velkou cenu Británie formule 1 hostil poprvé už v premiérové sezoně seriálu v roce 1950  a od roku 1987 se tento závod nejel na žádné z ostrovních konkurenčních tratí.

Areál prošel počátkem této dekády celkovou rekonstrukcí, po níž se okruh pro formuli 1 natáhl na současných 5 901 metrů.

reklama