reklama

Hattrick ti nedovolím. Hamilton plánuje, že ukončí Vettelovu vítěznou sérii

Takhle sprchoval před rokem v Šanghaji vítězný Lewis Hamilton druhého Sebastiana Vettela. Jak to bude letos? Takhle sprchoval před rokem v Šanghaji vítězný Lewis Hamilton druhého Sebastiana Vettela. Jak to bude letos? autor: Reuters
Britskému obhájci titulu ve formuli 1 hraje do karet skutečnost, že je nejúspěšnějším jezdcem okruhu v Šanghaji.

Šanghaj - Německý pilot Sebastian Vettel vyhrál oba dosavadní závody v nové sezoně formule 1 a při víkendové Velké ceně Číny bude jezdec Ferrari útočit na hattrick. Proti je však obhájce titulu Lewis Hamilton, který věří, že na oblíbené trati, kde jako jediný dokázal triumfovat už pětkrát, jeho Mercedes konečně zabere.

Vettel před týdnem v Bahrajnu navázal na vítězství z Austrálie a minimálně podle statistik udělal velký krok k titulu. Od roku 1982 totiž každý pilot, pokud vyhrál první dva závody v sezoně, získal na jejím konci titul. "Moc takovým věcem nevěřím. Navíc tehdy měli méně závodů," prohlásil čtyřnásobný mistr světa.

"Ještě je před námi dlouhá sezona a je jasné, že pořád máme na čem pracovat. Musíme se zlepšovat, ale o totéž usilují i naši soupeři, takže konkurence je obrovská," přidal třicetiletý pilot, který v Číně vyhrál jen v roce 2009 ještě v Red Bullu a v posledních dvou letech tam shodně obsadil druhé místo.

Hamilton je naopak s pěti triumfy nejúspěšnějším jezdcem okruhu v Šanghaji a vyhrál tam tři z posledních čtyř závodů. Proto v Mercedesu věří, že se britskému pilotovi podaří právě tuto neděli ukončit Vettelovu úspěšnou sérii. "V Šanghaji se nám v minulosti dařilo, tak tam snad napravíme škody z posledních týdnů a předvedeme výkon hodný Mercedesu," uvedl šéf stáje Toto Wolff.

Hamiltona totiž v úvodních dvou Grand Prix zradila technika. O jasné vítězství v Austrálii ho připravila chyba počítače, zatímco v Bahrajnu kvůli nepovolené výměně převodovky odstartoval až z devátého místa. Na vítězství tak už čeká pět závodů, což se mu naposledy stalo v roce 2016, kdy titul získal jeho tehdejší týmový kolega Nico Rosberg.

Podle čtyřnásobného mistra světa za to může mimo jiné i špatná komunikace. "Všechny tyhle malé věci můžou znamenat důležité body navíc," řekl Hamilton. "Aby naše strategie mohla fungovat, musíme si všichni jasně rozumět. Nemůžou mi říct: Prostě jezdi takové a takové časy. To je k ničemu. Je to jako lézt na skálu po kluzké stěně," dodal.

S cílem napravit nepovedený začátek sezony do Číny přijede také ambiciózní Red Bull. V Austrálii Daniel Ricciardo a Max Verstappen obsadili čtvrté, respektive šesté místo, ale v Bahrajnu pro ně po dvou kolech závod skončil. Ricciardovi z ničeho nic zhaslo auto a Verstappena vyřadila kolize v souboji s Hamiltonem.

Nedělní Velká cena začne v 8.10 SELČ.

Perličky ze Sáchiru: Přejetý mechanik, francouzský zázrak i mizérie Red Bullu Perličky ze Sáchiru: Přejetý mechanik, francouzský zázrak i mizérie Red Bullu Prohlédněte zde
reklama