reklama

Novinka na roštu F1. Tým Renault se přejmenuje na Alpine a změní i barvy

Alpine F1 Team Alpine F1 Team autor: Renault Sport
Stáje formule 1 Renault bude od příští sezony závodit v seriálu mistrovství světa pod novým jménem Alpine. Oznámili to zástupci týmu před nedlění Velkou cenou Itálie v Monze

Vedle názvu změní stáj i design, místo žluté a černé budou monoposty vyvedeny v barvách francouzské trikolory červené, bílé a modré.

Tým Alpine bude nadále používat motory Renault. Závodit by za něj měli současný pilot Renaultu Esteban Ocon a bývalý mistr světa Fernando Alonso, který se do elitního seriálu v příštím roce vrátí. "Alpine má své místo ve formuli 1 a může bojovat o vítězství," řekl šéf stáje Renault Cyril Abiteboul.

Výkonný ředitel skupiny Renault Luca De Meo usiluje o reorganizaci společnosti a chce dát větší důraz na další klíčové značky. Jednou z nich je právě Alpine, výrobce legendárních sportovních vozů. S motory Renault ovládl Alpine například v roce 1978 slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans a v současné době se účastní světového šampionátu ve vytrvalostních závode (FIA WEC).

WEC, 6H Spa 2017: Alpine A470-Gibson - Signatech Alpine Matmut WEC, 6H Spa 2017: Alpine A470-Gibson - Signatech Alpine Matmut | Foto: FIA WEC
reklama