reklama

Tři čtvrtě miliardy korun za rok pro Alonsa. Španěl bude ve formuli 1 pokračovat v McLarenu

F1 VC Belgie 2017: Fernando Alonso, McLaren F1 VC Belgie 2017: Fernando Alonso, McLaren autor: McLaren Honda Formula 1 Team
Bývalý dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso bude pokračovat ve stáji McLaren. Podle médií se šestatřicetiletý španělský pilot dohodl se svým současným zaměstnavatelem na nové smlouvě, díky níž si ročně vydělá přes 30 milionů eur (771 milionů korun).
Hamilton může bitvu s Vettelem rozseknout už v Austinu. K titulu potřebuje další zaváhání Ferrari Hamilton může bitvu s Vettelem rozseknout už v Austinu. K titulu potřebuje další zaváhání Ferrari Čtěte zde

Austin - Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso bude pokračovat ve stáji McLaren. Šestatřicetiletý španělský pilot se dohodl se svým současným zaměstnavatelem na nové smlouvě, díky níž si podle médií ročně vydělá přes 30 milionů eur (771 milionů korun). Délka kontraktu zveřejněna nebyla.

"Je skvělé, že budu moci pokračovat ve svém vztahu se všemi v McLarenu. Srdce mi vždy říkalo, že tu mám zůstat. Cítím se tady jako doma. Je to fantastický tým plný neskutečných lidí," uvedl dnes Alonso na webu McLarenu.

Alonso jezdil za McLaren už v roce 2007 a své druhé angažmá v britském týmu zahájil v roce 2015. Během téměř tří sezon se však rodák z Ovieda spíše trápil, především vinou nespolehlivých a nevýkonných motorů Honda. "I když posledních pár let nebylo jednoduchých, vyhrávat jsme nezapomněli a myslím, že to znovu brzy dokážeme," řekl Alonso.

Od příštího roku však bude stáji dodávat pohonné jednotky Renault a očekává se, že díky tomu bude McLaren konkurenceschopnější. V továrním týmu Renaultu získal Alonso v letech 2005 a 2006 oba své mistrovské tituly.

reklama