reklama

Piloty F2 čeká na úvod sezony i noční závod. Charouz vsadil na nové tváře

Boxy týmu formule 2 Charouz Racing System. Boxy týmu formule 2 Charouz Racing System. autor: Charouz Racing System.
V Sáchiru začne o víkendu vedle F1 také sezona formule 2. Také letos do ní zasáhne česká stáj Charouz Racing System. Tým zcela proměnil jezdecké složení, nastoupí za něj Němec David Beckmann a brazilský jezdec Samaia.

Čtyřiadvacetiletý Samaia absolvoval loňskou sezonu v barvách stáje Campos, ale na body zatím nedosáhl. O čtyři roky mladší Beckmann byl loni šestým nejlepším mužem konečného hodnocení F3, když na Hungaroringu a v Silverstonu vyhrál sprint. Navíc zaznamenal dalších pět umístění na stupních vítězů.

"Atmosféra v týmu je skvělá, což je základ pro kvalitně odvedenou práci. Věřím, že tento pocit dokážu přenést i na trať. Bahrajn je také dobré místo pro první závod, v testech se nám tu celkem dařilo a já věřím, že získáme co nejvíce bodů," uvedl rodák z Iserlohnu.

Z loňské nejlepší pětice zůstává na startovní listině F2 pouze Rus Robert Švarcman. Vítěz Mick Schumacher, třetí Juki Cunoda a pátý Nikita Mazepin získali angažmá ve formuli 1. Vícemistr Callum Ilott bude letos testovačem Ferrari a čeká ho premiéra v závodech sportovních vozů.

Seriál F2 se pojede podle nového formátu. Každý víkend nabídne hned tři závody. V sobotu jsou na programu dva sprinty, z nichž jeden se na okruhu Sáchir pojede za umělého osvětlení. V neděli se pak piloti představí v hlavním závodě.

"Bude zajímavé sledovat, jak si povedeme v novém formátu šampionátu. Je to výzva pro nás jezdce i komplet pro všechny týmy," uvedl Brazilec Samaia.

reklama