reklama

Vyhrát Formuli E je víc než jezdit šestý v F1, říká nový šampion "elektrik" Vergne

Jean-Eric Vergne slaví titul šampiona Formule E v sezoně 2017-18. Jean-Eric Vergne slaví titul šampiona Formule E v sezoně 2017-18. autor: FIA Formula E
Jean-Éric Vergne se stal čtvrtým vítězem seriálu elektrických formulí. Titul slavil už v předposledním podniku sezony.

New York - Necelých 24 hodin před triumfem fotbalistů v mistrovství světa se Francie dočkala úspěchu i ve svět rychlých kol. Jean-Éric Vergne si triumfem v prvním závodě v Newy Yorku stal šampionem čtvrté sezony elektrické Formule E.

Vergne přiletěl do největšího amerického města jako jasný lídr a už v sobotu si pátým místem zajistil titul. Zařadil se tak po bok Nelsona Piqueta mladšího, Sébastiena Buemiho a loňského šampiona Lucase di Grassiho.

"Věřil jsem, že svoji misi dokážu završit už v sobotu. Během závodu jsem zůstal klidný,protože jsem vůbec netušil, jak to je s aktuálním stavem šampionátu. Ani po projetí cílem jsem to netušil. Když jsem ale viděl, jak na mě André Lotterer mává, tak jsem si řekl, že to asi na velké obrazovce viděl," uvedl spojený Francouz.

"Vyhrát titul mistra světa formule 1 je větší věci. Pravděpodobně. Není na mně, aby to rozsoudil. Ale dojíždět v F1 na nějakém šestém nebo osmém místě mě nevzrušovalo", dodal Vergne.

O den později pilot čínského týmu Techeetah oslavil titul výhru v poslední dvanácté  jízdě sezony. Neděle byla důležitá pro soutěž týmů. O pouhé dva body Vergneho stáj podlehla týmu Audi Sport ABT Schaeffler. Di Grassi a Daniel Abt tak ukončili dosavadní panování Renaultu e.dams.

Šampionát ale už teď žije příští "fotbalovou" sezonou 2081-19. Ta má být zlomová díky novému monopostu, který kromě jiného díky silnější baterii už nepotřebuje výměnu uprostřed závodu. Po nedávném návratu automobilového okruhového sportu do Švýcarska přinese šampionát další malý historický zlom hned prvním plánovaným podnikem, který se má jet v saúdskoarabském Rijádu.

Dohromady má zatím neucelený kalendář 13 dílů a šampion bude znám nejpozději  v červenci, znovu po dvojzávodě v New Yorku. Budete-li se chtít některého z evropských podniků zúčastnit osobně, zájezdy nabízí exkluzivní prodejce vstupenek na Formuli E, cestovní kancelář Prima Italia. Ta nabízí ještě v této sezoně také cesty za poznáním Velkých cen F1 v Evropě i třeba v Singapuru.

reklama