reklama

Hamilton tuší: Spa bude horší. Tam to sedne Ferrari

Lewis Hamilton Lewis Hamilton autor: Reuters
Podle Lewise Hamiltona nebude KERS ve Spa stačit

Valencie - Nedostižný Brawn, nedostižný Red Bull, ale také i nedostižné Ferrari. Lewis Hamilton byl sice nadšený z toho, jak McLaren dokázal vylepšit současný monopost, ale sám ví, že je to málo.

Zlepšení je prý jen částečné. Po vítězství ve Velké ceně Maďarska a po druhé příčce z Valencie se britský pilot obává toho, že v příštím závodě, který hostí belgické Spa, to bude o něčem jiném.

Proč? Systém KERS, jímž se během uplynulého víkendu "Stříbrné šípy" tak oháněly, bude příště méně použitelný.

Čtěte dále: Barrichello se dočkal. Hamiltona zradili mechanici

"Myslím si, že už nebudeme tak konkurenceschopní jako v posledních závodech," uvedl čtyřiadvacetiletý pilot na svých stránkách.

"Jde o to, že okruh ve Spa je hodně rychlý a Ferrari tam vždy bývalo dobré. Očekávám, že tam Kimi (Räikkönen) bude rychlý. A také by to tam mohlo vyhovovat Red Bullu, které má dobrý přítlak," vysvětlil.

Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Prohlédněte zde

Hamilton se po neděli posunul na šesté místo průběžného pořadí, když z jedenácti podniků nasbíral sedmadvacet bodů. Před ním už je pouze Rosberg a pak velká díra - dvojice z Red Bullu a Brawnu.

Úřadující šampion poznamenal, že teď je mnohem optimističtější.

"Před změnami, které jsme provedli, jsme mohli doufat v umístění mezi nejlepšími deseti. Teď už můžeme pomýšlet na vítězství a to je velký rozdíl," vzkázal Lewis Hamilton.

Čtěte také: Šlendrián u McLarenu: Poražený Hamilton se týmu zastal

"Jsme opět silní, i když ne nejrychlejší. Se systémem KERS už jsme skoro tam, i když nám na Brawn schází asi tak dvě nebo tři desetiny vteřiny. Snad se nám podaří další změny v aerodynamice," řekl.

reklama