reklama

Video: Start závodu IndyCar se proměnil v demoliční derby zahalené mračnem prachu

Bouračka IndyCar v Portlandu sebrala naději Dixonovi na páté vítězství Associated Press |  01:10
Start závodu amerických formulí přinesl dramatickou podívanou, při níž tuhla krev v žilách.

Portland - Dramatickým karambolem začal nedělní závod IndyCar v americkém Portlandu. Piloti zámořské formulové série se vrhli do prvních zatáček tak vehementně, že došlo k velké bouračce, při které nechyběl ani let monopostu vzduchem.

Za všechno může kolize Zacha Veache a Jamese Hinchcliffa ve třetí zatáčce, po níž se vůz druhého jmenovaného smýkl po trati a poslal stroj Sébastiena Bourdaise mimo závodní dráhu do prašné únikové zóny.

Zvednuté mračno znemožnilo ostatním pilotům orientaci, takže následovaly další kolize. Nejhůře dopadl Marco Andretti. Vnuk legendárního Maria Andrettiho se jako na katapultu vznesl přes Hinchcliffovu formuli do vzduchu. I když jeho vůz přistál koly vzhůru, Američanovi se - podobně jako ostatním účastníkům havárie - nic nestalo.

Pro vítězství si po 105 kolech dojel loňský senzační šampion Indy 500 Takuma Sató z Japonska. Před posledním závodem sezony je nejblíže titulu Novozélanďan Scott Dixon, který vede před Alexanderem Rossim z USA o 29 bodů. Na okruhu v Sonomě se ale pojede o dvojnásobnou porci bodů, tedy o rovných sto.

reklama