reklama

Rusové v Buggyře žasli: Tady se rodí rychlá auta?

Mezi soupeři v Rallye Dakar stále panují přátelské vztahy. Rusové z Kamazu v noci na dnešek přenocovali u Buggyry v Roudnici nad Labem. Mezi soupeři v Rallye Dakar stále panují přátelské vztahy. Rusové z Kamazu v noci na dnešek přenocovali u Buggyry v Roudnici nad Labem. autor: Buggyra
V technologickém centru Buggyry bylo včera rušno. Nejen, že se po měsíční pouti na moři vrátil speciál Tatra 815, ale do Roudnice nad Labem se na své soupeře přijeli podívat konkurenti od Kamazu.

Roudnice nad Labem – V technologickém centru Buggyry bylo včera rušno. Nejen, že se po měsíční pouti na moři vrátil speciál Tatra 815 přezdívaný „Fat Boy“, ale do Roudnice nad Labem se na své soupeře přijeli podívat konkurenti od Kamazu.

I když má Buggyra po Škodě Motorsport pravděpodobně druhé největší závodní dílny v Česku, zástupcům dakarských suverénů připadaly roudnické prostory poněkud stísněné.

„Je to tu poněkud menší, o to více nás udivuje jak dokáží postavit rychlý vůz!“ nechali se slyšet zástupci týmu Kamaz Master.

Není se čemu divit, vždyť zázemí Kamazu v dalekém Tatarstánu by se velikostí dalo srovnat se základnou menších stájí formule 1 a také rozpočet Rusů se blíží rozpočtům týmů jako je Force India nebo Sauber.

„Jedeme jen okolo a nabereme tu sílu, abychom mohli pokračovat dál. Za pár měsíců proti sobě budeme opět naplno závodit,“ dodali Rusové k návštěvě Roudnice, kde se zastavili na 4000 km dlouhé cestě z francouzského přístavu Le Havre domů do města Naberežnye Čelny.

Roudnice nad Labem je díky okruhovým speciálům Buggyra spjatá se závody kamionů. Teď tu navíc poslední dva roky vzniká i vůz pro Dakar. V noci na dnešek v dílně v centru města „přespal“ také modrý vítěz Dakaru – téměř neporazitelný Kamaz 4326.

Zástupci Buggyry tak získali jedinečnou příležitost si svého největšího soupeře prohlédnout pořádně zblízka. „Samozřejmě, že jsme se na auto podívali,“ prozradil s úsměvem technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.

„Naše Tatra je však rozdílné koncepce, a tak není mnoho věcí, které by se daly zkopírovat. My už máme v hlavě nové poznatky z letošního Dakaru, které nyní budeme na Fat Boye aplikovat. Zkoušet naslepo určitě nic nebudeme,“ dodal technický ředitel Buggyry po obhlídce stroje, s nímž na Dakaru závodil Dmitrij Sotnikov.

reklama